Zavrieť

Porady

Spotreba PHM nákladných vozidiel

Vie mi niekto prosím poradiť? Začínam účtovať podnikateľovi-dopravcovi, ktorý vlastní dve staršie nákladné vozidlá- LIAZ sólo a LIAZ aj s prívesom. Ako mám počítať spotrebu PHM, keď v technickom preukaze je len spotreba ČSN 27,5 l/100km. To je ale prázdne vozidlo, aké percento mám navýšiť pri naloženom vosidle, pri prázdnom s prívesom , naloženom s prívesom... Sú to obidva vozidlá už staršie aj kúpené. Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zaneta je offline (nepripojený) zaneta

    zaneta
    Ja som mala problém s nadspotrebou. Vtedy sme odniesli auto na premeranie do špecializovanej firmy, ktorá nám premerala spotrebu auta a vydala o tom certifikát, na základe ktorého túto spotrebu zaznačili do technického preukazu.
    Ale bolo to pred 4 rokmi, neviem, či ti to pomôže.

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    Dakujem, Zaneta, ale niekde to predsa musí byť,nejaké nariadenie alebo usmernenie, veď asi sa všetky vozidlá neposielajú na premeranie. Chcem to mať v poriadku, presne, ale neviem, kde to hľadať. Aj tak ďakujem.

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    zaneta
    Ja som mala problém s nadspotrebou. Vtedy sme odniesli auto na premeranie do špecializovanej firmy, ktorá nám premerala spotrebu auta a vydala o tom certifikát, na základe ktorého túto spotrebu zaznačili do technického preukazu.
    Ktoré firmy robia také premerania?

    Deda je offline (nepripojený) Deda

    robím na živnosť účtovníctvo 14 rokov ...viac Deda
    Firma Ing. Igor Škrobánek - O.P.C.D
    Kysucká cest 3
    Žilina, 010 01 ŽILINA

    tel.fax/041 5640770
    mobil 0905 805 375, 0905 468303

    Mám s nimi skúsenosti , vydajú osvedčenie o úradnom meraní a sú akceptovaní
    daňovým úradom./mala som kontrolu,akceptovali ich merania/.
    Sú síce zo ZA, ale pôsobia po celom Slovensku.

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    Teraz som volala p.Škrobánekovi, je ozaj veľmi ochotný a to meranie je vraj aj so zápisom do TP. Super služba, má mi poslať cenovú ponuku, tak budem informovať. Zdá sa, že sa blížim ku zdarnému koncu, len ešte presvedčiť majiteľa vozidla, nech si to dá premerať......

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Nám robila prelitrovanie SlovDekra v Blave / pardon...reklama/ tiež so zápisom do TP jedno vozidlo cca 6 000,- Sk, napíšte ak nám to Richard nestopne či horemenovaná fy nieje lacnejšia.

    Spotreba PHM nákladných vozidiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.