Zavrieť

Porady

faktúra k prijatej platbe

ahojte,

tuzemskému odberateľovi som vystavila zálohovu faktúru bez DPH na sumu 2000 € . 12.4. mi došla platba na účet ale len vo výške 1000 €. Do 15 dni musím vystaviť faktúru k prijatej platbe. Tých 1000 € je vrátane DPH????
A potom keď sa tovar dodá odberateľovi musím znova vystaviť faktúru s dňom dodania tovaru???
Neviem čo v prípade ak neskôr uhradí zvyšných 1000 € , alebo ak odoberie tovar za viac ako 1000 €, ako to faktúrovať.


Prosím poraďte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nika6 Pozri príspevok
    ahojte,

    tuzemskému odberateľovi som vystavila zálohovu faktúru bez DPH na sumu 2000 € . 12.4. mi došla platba na účet ale len vo výške 1000 €. Do 15 dni musím vystaviť faktúru k prijatej platbe. Tých 1000 € je vrátane DPH???? ÁNo, je.
    A potom keď sa tovar dodá odberateľovi musím znova vystaviť faktúru s dňom dodania tovaru??? Áno, ak dodáš napr. až v nasledujúcom mesiaci po prijatí platby, musíš znova fakturovať.Neviem čo v prípade ak neskôr uhradí zvyšných 1000 € , postup bude rovnaký alebo ak odoberie tovar za viac ako 1000 €, ako to faktúrovať. Ty budeš tovar faktúrovať vo výške tovaru, nie ZF, prijaté platby potom odpočítaš. Dph musíš odviesť z prijatej platby- t.j. vystavíš faktúru k prijatej platbe.


    Prosím poraďte
    V texte.

    nika6 je offline (nepripojený) nika6

    nika6
    12.4. uhradil odberateľ 1000 € a ak ešte tých zvyšných 1000 € uhradi teraz v apríli stačí mi vyhotoviť len jednu faktúru na prijatie platby s posledným dátumom???

    alebo ak v apríli odoberie tovar už nebudem musieť vyhotovyť ešte jednu faktúru???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nika6 Pozri príspevok
    12.4. uhradil odberateľ 1000 € a ak ešte tých zvyšných 1000 € uhradi teraz v apríli stačí mi vyhotoviť len jednu faktúru na prijatie platby s posledným dátumom???

    alebo ak v apríli odoberie tovar už nebudem musieť vyhotovyť ešte jednu faktúru???
    Ak stihnete do 15 od prijatia zálohy aj dodať tovar, tak jedna faktúra.

    faktúra k prijatej platbe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.