Zavrieť

Porady

Prihlaška do SP a kontrola z inšpektoratu prace

Dobrý večer,chcem sa len informovať. K 31.1.2013 som uzavrel dohody - nepravidelný príjem s čašníčkami, ktoré robia sem-tam na nejakej akcii. Nemáme stálu prevádzku. Samozrejme baby som prihlásil do SP. Chcel som podať mesačný výkaz do SP ale nepustilo ma. Napísla som tam a požiadal o pomoc, odpoveď bola, že ich musím odhlásiť pretože ide o nepravidelný príjem a ten ma pustí urobiť iba ak sú odhlásené. Samozrejme som tak urobil ale viazli info od prevádzkara o odpracovaných hodinách . Po pár dňoch bola ďalšia akcia, že som baby odhlásil som zabudol a prišiel inšpektorát práce. Dohody mám priniesť k nim, nechceli ich vidieť len občianske dievčat. Samozrejem hneď potom som zistil, že boli odhlásené a nanovo som ich spätne prihlásil. Ale bolo tam to prerušenie čo môžem čakať od inšpektorátu práce? Budú toto považovať za čiernu prácu???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Píšeš, že nanovo si ich prihlásil,ale kedy? Dôležité je, či boli prihlásené v tom období, keď ich našli pracovať z inšpektoriatu. Ak boli, tak je to v poriadku, ale ak neboli prihlásené bude pokuta.

    Zablacky1212 je offline (nepripojený) Zablacky1212

    Zablacky1212
    Oni vobec nemali byt odhlaseni. Chcwl som stornovat odhlasku ale to sa neda tak som ich prihlasil so spatnym datumom. Ide o to ze ta odhlaska bola chyba. urobil som to az potom ako bola kontrola. Ide mi o to ci to bude akceptovat socialka ci to bude povazovat ze poistenie nebolo prerusene. Z inspektoratu si pozteli iba obcianske dokonca ani dohody im neukazali n prevadzke ze im ich prinesu na inspektorat cez tyzden.

    Zablacky1212 je offline (nepripojený) Zablacky1212

    Zablacky1212
    Ešte sa opýtam takto. Prinesiem na inšpektorát opráce dohody, uzatvorené k 1.2.2013 - začiatok prac. pomeru. K tomu mám samozrejme aj prihlášky zo sociálnej poisťovne , ktoré som podal 31.1.2013. Bude im toto stačiť? Bude problém, že tam, bolo prerušenie, ktoré som sa snažil stornovať? bude sa to dať doriešiť v sociálnej poisťovni??? Vie mi niekto trošičku pomôcť? ďakujem.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ako som napísala, dôležité je, aby boli prihlásené vtedy kedy ich našla pracovať kontrola. Ak máš k tomu doklady zober s dohodami aj tie, hoci si to preveria na socialke. Ak si sa potom pomýlil, to sa tiež dá zdokladovať, však dátumi na podaniach sú.

    Prihlaška do SP a kontrola z inšpektoratu prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.