Zavrieť

Porady

Kontrola z inšpektorátu práce

Chcela by som sa opýtať niekoho, kto už mal kontrolu z IP, že čo všetko od Vás žiadali - na čo všetko sa mám pripraviť. Čo všetko mám mať založené pri zamestnancoch, či mám evidovať výplatné pásky a podobne, teda všetky drobnosti čo ich budú zaujímať.
Vopred vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    Ja som mala práve včera kontorlu z IP. Prišli preukázali sa preukazmi a prekontrolovali zamestnancov, ktorí boli v práci podľa občianskych preukazov a následne potom aj prebehli pracovné zmluvy a prihlášky do SP či sú všetci načas prihlásení. A keďže všetko bolo OK, spísali zápis a odišli. Jasné že pásky predsa musiš evidovať(teda archivovať) aj všetko ostatné týkajúce sa miezd a personalistiky.

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Niektorí klienti mali taktiež kontrolu z IP, prebehlo to tak isto ako píše blondy, ale u niektorých ani tie pracovné zmluvy nechceli, len sa pýtali odkedy majú uzatvorený PP.
    Výplatné pásky ich vôbec nezaujímajú.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mali sme pred rokom na základe udania jednej zamestnankyne (neskôr to chcela stiahnuť, ale IP nedovolil). Všetko bolo na strane zamestnávateľa v poriadku. Pozerali aj výplatné pásky, prac. zmluvy, dohody, doklady o tom, že zamestnanci sú oboznámení a priebežne školení ohľadom bezpečnosti práce, dochádzkové listy...to všetko za aktuálny rok a predchádzajúci rok. V rámci jednoho z bodov udania ich zaujímalo aj poskytovanie stravovania, resp. poskytovanie str.poukážok.

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    blondy
    Ja som mala práve včera kontorlu z IP. Prišli preukázali sa preukazmi a prekontrolovali zamestnancov, ktorí boli v práci podľa občianskych preukazov a následne potom aj prebehli pracovné zmluvy a prihlášky do SP či sú všetci načas prihlásení. A keďže všetko bolo OK, spísali zápis a odišli. Jasné že pásky predsa musiš evidovať(teda archivovať) aj všetko ostatné týkajúce sa miezd a personalistiky.
    To bola kontrola z IP? Lebo mne takáto kontrola prišla z ÚP z oddelenia kontroly. Oni kontrolovali presne to čo hovoríš. Ja som však mala na mysli, že čo presne musím mať založené a archivované aby som to mala v úplnom poriadku pri jednotlivých zamestnancoch. Výplatné pásky vôbec nearchivujem, mám ich v PC - vôbec som nevedela, že je to povinné, to nestačia mzdové listy, veď je to to isté-tie isté údaje, nie?

    laci71 je offline (nepripojený) laci71

    laci71
    uz 5mesiacov nedostavam zakladny plat ani pasky .zaobera sa stym inspektorat ci zbytocne by som nahlasil??

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    laci71 Pozri príspevok
    uz 5mesiacov nedostavam zakladny plat ani pasky .zaobera sa stym inspektorat ci zbytocne by som nahlasil??
    a pracovnú zmluvu máš podpísanú ?

    Kontrola z inšpektorátu práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.