Zavrieť

Porady

kúpno predajná zmluva

Ahojte,

chcela by som poradiť. Známy chce kúpiť od fyzickej osoby nepodnikateľa na základe kúpno-predajnej zmluvy elektroinštalačný materiál.
Dočítala som sa že fyzická osoba môže predať na základe zmluvy tovar do 100.000,- bez toho aby musela daný príjem zdaniť. Je to pravda?
Podnikateľ musí takto kúpený elektor.materiál odpisovať, ak jeho hodnota je 50.000,- alebo si to môže jednorázovo uplatniť ako výdávok?

Ď.
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Kacicka
Ahojte,

chcela by som poradiť. Známy chce kúpiť od fyzickej osoby nepodnikateľa na základe kúpno-predajnej zmluvy elektroinštalačný materiál.
Dočítala som sa že fyzická osoba môže predať na základe zmluvy tovar do 100.000,- bez toho aby musela daný príjem zdaniť. Je to pravda?
Podnikateľ musí takto kúpený elektor.materiál odpisovať, ak jeho hodnota je 50.000,- alebo si to môže jednorázovo uplatniť ako výdávok?

Ď.
Jednorázovo do nákladov do materialu. A predávajúci nič nemusí zdaňovať, len kupujúci ho musí v zmysle zákona nahlásiť na DU.
0 0
Kacicka Kacicka

Kacicka je offline (nepripojený) Kacicka

musí ho nahlásiť aj keď je to do 100.000,-? Platí to aj pre zdaň.obdobie 2005?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Kacicka
musí ho nahlásiť aj keď je to do 100.000,-? Platí to aj pre zdaň.obdobie 2005?
Do 100000 nie, ale ak by vyplatil 100001,- tak áno a pre r. 2005
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Nemusí, ak je to do 100000,-
0 0
Kacicka Kacicka

Kacicka je offline (nepripojený) Kacicka

Ďakujem za pomoc!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kacicka
musí ho nahlásiť aj keď je to do 100.000,-? Platí to aj pre zdaň.obdobie 2005?
Tzv. bonzák- súčinnosť- zákon 511/1992 O správe daní a poplatkov sa týka platieb nad 100000.-Sk.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Kacicka
Ahojte,

chcela by som poradiť. Známy chce kúpiť od fyzickej osoby nepodnikateľa na základe kúpno-predajnej zmluvy elektroinštalačný materiál.
Dočítala som sa že fyzická osoba môže predať na základe zmluvy tovar do 100.000,- bez toho aby musela daný príjem zdaniť. Je to pravda?
Podnikateľ musí takto kúpený elektor.materiál odpisovať, ak jeho hodnota je 50.000,- alebo si to môže jednorázovo uplatniť ako výdávok?

Ď.

Odkiaľ má toľko elektroinštalačného materiálu ? Neviem, ale toto by bolo určite lepšie vyfakturovať .Pokiaľ je to čo ja myslím........., tak sa uberaj iným smerom .
0 0
Kacicka Kacicka

Kacicka je offline (nepripojený) Kacicka

Bol podnikateľ, mal živnosť a chcel sa toho zbaviť. A predsa predať to môže za akúkoľvek cenu ak s tým kupujúci súhlasí... nie?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Kacicka
Bol podnikateľ, mal živnosť a chcel sa toho zbaviť. A predsa predať to môže za akúkoľvek cenu ak s tým kupujúci súhlasí... nie?
Ak je to tak a si o tom 100% presvedčená , že predávajúci ukončil živnosť ,tak postupuj ako Ti radili vyššie kolegovia .Ale tá zmluva určite padne do oka daňovému kontrolórovi .
0 0
Kacicka Kacicka

Kacicka je offline (nepripojený) Kacicka

Je to jeho otec, popravde to ešte nekúpil ale už vyfakturoval, no nevedel, že musí mať aj príjem tovaru na to aby to mohol predať. Preto chcem zachrániť situáciu a urobiť zmluvu, aby mal aj doklad o kúpe. Dúfam, že je to tak správne.
0 0
Kacicka Kacicka

Kacicka je offline (nepripojený) Kacicka

kedysi bolo, že do 10.000,- príjem nemusel byť zdanený, teraz som sa dočítala že do 100.000,- u fyzickej osoby nepodnikateľa. Myslíš, že je to ináč?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Kacicka
kedysi bolo, že do 10.000,- príjem nemusel byť zdanený, teraz som sa dočítala že do 100.000,- u fyzickej osoby nepodnikateľa. Myslíš, že je to ináč?
A ak radový občan-nepodnikateľ predá auto, tiež príjem nezdaňuje. Prečo by to malo byť inak u predaja káblov, a iného materialu alebo náradia ?
0 0
Kacicka Kacicka

Kacicka je offline (nepripojený) Kacicka

a nemal by byť problém, že to mal kedysi v majetku ako podnikateľ?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Kacicka
a nemal by byť problém, že to mal kedysi v majetku ako podnikateľ?
Prvotná tvoja otázka je ale iná... tam nespomínaš že bol podnikateľom. To že ho mal ako podnikateľ, že mu ostal ako nejaká prebytočná zásoba alebo ako k tým káblom došiel, mal vysporiadať pri ukončení živnosti. Teraz čo ? Asi sa modliť aby to dobre dopadlo, že nikto nebude zisťovať, že niekedy podnikal.
0 0
Kacicka Kacicka

Kacicka je offline (nepripojený) Kacicka

ako si to mal vysporiadať? jednoducho ukončil živnosť a ostali mu nejaké zásoby. Môžeš mi vysvetliť ako sa to vysporadúva?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Kacicka
ako si to mal vysporiadať? jednoducho ukončil živnosť a ostali mu nejaké zásoby. Môžeš mi vysvetliť ako sa to vysporadúva?
O zostatok zásob ku dňu ukončenia živnosti mal zvýšiť základ dane z príjmov.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

No k tejto téme by som sa rada pripojila. Fyzická osoba nie je povinná zdaňovať do 100 tisíc? Nie je to náhodou tak, že do 5 tisíc príjem nezdaňuje?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Manual
Prvotná tvoja otázka je ale iná... tam nespomínaš že bol podnikateľom. To že ho mal ako podnikateľ, že mu ostal ako nejaká prebytočná zásoba alebo ako k tým káblom došiel, mal vysporiadať pri ukončení živnosti. Teraz čo ? Asi sa modliť aby to dobre dopadlo, že nikto nebude zisťovať, že niekedy podnikal.

Manuál ja som vycítila hneď z otázky , že čo sa deje . Pozri si moje predchádzajúce príspevky . Neviem prečo , ale mám intuíciu, že zadaná otázka sa okolo niečoho točí . Skoro si so mnou zasa nesúhlasil .:p
Naposledy upravil Zita5 : 09.03.06 at 07:27
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Od dane je oslobodený príjem z predaja hnuteľnej veci okrem tej, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku a to do piatich rokov od jej vyradenia z obchodného majetku.

Sem sa podľa môjho názoru snaží posunúť debata v rámci príspevku.

A ešte k tejto téme:
Nakoľko fyzická osoba málokedy má v držbe ako osobný (súkromný) majetok elektroinštalačný materiál v hodnote 100 tis. Sk (určite je to ojedinelé) aj prípadná kúpno-predajná zmluva bude predmetom bližšieho overovania pri daňovej kontrole. A je veľká pravdepodobnosť, že sa bude skúmať aj súvis predávaného materiálu s predchádzajúcimi aktivitami predávajúceho.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

V prípade, že pri ukončení živnosti si zásoby vysporiadal daňovo i účtovne /prípadne aj DPH ak bol platcom / , ostali mu vlastne zásoby v osobnom vlastníctve a tie može predať na základe kúpno-predajnej zmluvy ako súkromná osoba ? Zaujímalo by ma to tiež.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať