Zavrieť

Porady

Výmena stúpačiek - povinnosť zo zákona?

Viem, že je tu na "Porade" veľa tém, ktoré rozoberajú zo všetkých uhlov výmenu rozvodov, stúpačiek v bytových domoch.
Nenašiel som však, či je táto realizácia povinná zo zákona. Čítal som z.182/93, ale nič také som tam nenašiel. Viem, že ak sa zhodne väčšina vlastníkov na rekonštrukcií, mal by som sa podvoliť. Háčik je v tom, že máme prerobené jadro a prístupový otvor k meračom je dosť malý /45x80cm/.

Prikazuje nejaký zákon tieto výmeny rozvodov?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

nika.sum
Xanti ma pravdu, aj keby sa to nedalo, uz pri prerabani kupelne ste mali mysliet na to, ze raz k pride na to, ze sa budu musiet rozvody vymienat...u nas sa menili vo februari, tiez mali niektori ludia obavy a odmietali to prave z vaseho dovodu, ale nakoniec vsetko dobre dopadlo, kazdy pekne spristupnil, ci uz sam alebo sa dohodol s firmou kt. menila stupacky. A ste povinny spristupnit spolocne casti domu, co su aj stupacky, je to v bytovom zakone, prestudujte ho.

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Xanti
Bože milujem hlúpych ľudí.
Ked praskne potrubie na odpad a začnú sa Ti sračky kydať to tvojej krásnej prerobenej kúpelky tak potom asi budeš najspokojnejší na svete.
Každý materiál má svojú životnosť, a po nej by to trebalo vymeniť už len z hľadiska logiky a bezpečnosti.

A čo sa týka malého otvoru, ja mám ešte menší a stupačky menili pred dvoma rokmi. Pekne sme dali dole okienko otvoru a po kachličkách ( špárach ) sa rezalo pilovým listom na železo až do dola. Krásne sa vybral kus iporiek s nalepenými kachličkami, a po výmene stupačiek sa to pekne vsunulo dnu na plochy sa dalo lepidlo a vyšpárovalo sa . A hotovo.
​A hlavne bez cirkusu a hľadania zákonov, ktoré aj tak nie sú .

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník kezeso
Xanti Pozri príspevok
Bože milujem hlúpych ľudí.
Ked praskne potrubie na odpad a začnú sa Ti sračky kydať to tvojej krásnej prerobenej kúpelky tak potom asi budeš najspokojnejší na svete.
Každý materiál má svojú životnosť, a po nej by to trebalo vymeniť už len z hľadiska logiky a bezpečnosti.

A čo sa týka malého otvoru, ja mám ešte menší a stupačky menili pred dvoma rokmi. Pekne sme dali dole okienko otvoru a po kachličkách ( špárach ) sa rezalo pilovým listom na železo až do dola. Krásne sa vybral kus iporiek s nalepenými kachličkami, a po výmene stupačiek sa to pekne vsunulo dnu na plochy sa dalo lepidlo a vyšpárovalo sa . A hotovo.
​A hlavne bez cirkusu a hľadania zákonov, ktoré aj tak nie sú .
​Že ja hlupák som na to neprišiel?

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Xanti
kezeso Pozri príspevok
​Že ja hlupák som na to neprišiel?
Tvoje slová,
neboj sa toho, je to piplačka ale dá sa to v pohode urobiť bez škôd. Určite lepšie je takto .. ako riešiť havarijný stav ( rýchlo a búraním ) kedy Ti ozaj už tečie brečka na hlavu.

Výmena stúpačiek - povinnosť zo zákona?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.