Zavrieť

Porady

medovina-domaca vyroba

tak ma napadlo pri dnesnom sladeni cajiku,ze by sme toto mohli skusit.
vhladavac nic take nenasiel,tak sa pytam:

mate niekto uz VYSKUSANY dobry domaci recept na medovinku?

nechcem ziadne webove stranky-tie uz som si pozrela,na nete ich je milion.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Overené obidva recepty - naši ju varia.
    osky vdaka,rada vyskusam

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    Lujzi,vsak ty si si neprecitala zadanie-ja som chcela cosi poradacke odskusane-vsak na googli je toho vela :-)
    ale väcsinou su tam take rychlo vyrobne recepty ze fakt neviem,co to je medóvinu ked to ani kvasit nedaju-podaktori...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    osky Pozri príspevok
    tak ma napadlo pri dnesnom sladeni cajiku,ze by sme toto mohli skusit.
    vhladavac nic take nenasiel,tak sa pytam:
    mate niekto uz VYSKUSANY dobry domaci recept na medovinku?
    nechcem ziadne webove stranky-tie uz som si pozrela,na nete ich je milion.....
    osky Pozri príspevok
    Lujzi,vsak ty si si neprecitala zadanie-ja som chcela cosi poradacke odskusane-vsak na googli je toho vela :-) ale väcsinou su tam take rychlo vyrobne recepty ze fakt neviem,co to je medóvinu ked to ani kvasit nedaju-podaktori...
    ....v súvisloslosti so zadaním a reakciou by som povedal , že čo Ti bráni vyskúšať si nejaký vlastný recept ?

    Veď vezmeš len malé množstvá surovín a experimentuješ podľa nejakých tých podkladov z netu ...

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Najviac ma zaujala prvá veta, v ktorej autor tvrdí, že medovina je typický slovenský nápoj. Medovina sa vyrába kdekoľvek na svete, kde sa chovajú včely.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Excise Duty Pozri príspevok
    Najviac ma zaujala prvá veta, v ktorej autor tvrdí, že medovina je typický slovenský nápoj. Medovina sa vyrába kdekoľvek na svete, kde sa chovajú včely.
    .....no ked by malo len toto trápiť a čo?...tak si ju trochu privlastnil....

    Medovina slovenských výrobcov dosahuje vynikajúcu kvalitu, o čom svedčí aj fakt, že práve Slovensko je držiteľom najväčšieho počtu ocenení za medovinu zo svetových súťažímedu a medoviny, ktorú raz za dva roky poriada svetová včelárska federácia Apimondia. Významné úspechy dosiahla slovenská medovina aj na najväčšej komerčnej svetovej súťaži medoviny MAZER CUP v USA.

    http://sk.wikipedia.org/wiki/Medovina

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    lujza.j Pozri príspevok
    .....no ked by malo len toto trápiť a čo?...tak si ju trochu privlastnil....

    Medovina slovenských výrobcov dosahuje vynikajúcu kvalitu, o čom svedčí aj fakt, že práve Slovensko je držiteľom najväčšieho počtu ocenení za medovinu zo svetových súťažímedu a medoviny, ktorú raz za dva roky poriada svetová včelárska federácia Apimondia. Významné úspechy dosiahla slovenská medovina aj na najväčšej komerčnej svetovej súťaži medoviny MAZER CUP v USA.

    http://sk.wikipedia.org/wiki/Medovina
    No, veď nik neberie úspechy slovenských medovinárov, len si treba v tej wikipedii hlavne v iných jazykových mutáciách alebo aj v odbornej literatúre prečítať, že medovina má históriu niekoľko tisícročí a pôvod nie práve tam, kde dnes leží Slovensko. A žeby bola medovina typickým slovenským nápojom? Ja sa domnievam, že väčšina Slovákov sa nalieva pivom a liehovinami a medovinu v živote nemali v ústach.
    lujza.j tento rok mozno okostujem taku poradnu...lebo zatial iba na BA vian.trhoch...:-(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.