Zavrieť

Porady

Musím znova požiadať o oslobodenie od Koncesionárskych poplatkov?

Chcem sa oýtať,ako je to teraz od oslobodenia od koncesionárskeho poplatku.Moja mama má ZTP a pred niekoľkými rokmi požiadala o oslobodenie od neplatenia KP.Počul som,že teraz to treba urobiť zase.Nevie mi niekto poradiť,komu mám napísať,čo k tomu potrebujem a dokedy to treba urobiť?Ďakujem
Naposledy upravil Richard : 06.05.13 at 13:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    To čo bolo pred niekoľkými rokmi dnes už neplatí . Do 30.6.2013 musí mamička ako ZŤP zaslať doklady preukazujúce nárok na oslobodenie od platenia poplatku.Jedná sa o nasledovné doklady:Kópiu preukazu občana s ťažkým zdravotným postihnutím, alebo rozhodnutie o uznaní ZŤP, meno odberateľa elektriny v danom odbernom mieste , evidenčné číslo SIPO, rodné číslo ak nie je uvedené v dokladoch .Treba napísať jeden sprievodný list a v prílohe zašlite uvedené doklady na adresu RTVS, Odbor výberu úhrad, Mlynská dolina, 845 45 Bratislava . Ja som to takto pre ZŤP .Inak na ich stránke sú aj otázky a odpovede , treba preštudovať je to tam všetko pekne rozpísané.Ale určite to musíte zaslať nakoľko od 1.1.2013 sa zmenili podmienky a všetci musia nárok na oslobodenie resp. zníženie podlať doklady .Tu prikladám aj manuál ....
    filipovaM Mne sa nastala zase taká situácia, že aj mama má 80 rokov a je uznaná ZTP asi už dva roky a pri vydávaní preukazu mni nikto nepovedal o takomto zvýhodnení od platenia konces. poplatkov. Takisto svokra je ZTP ešte viac rokov a to isté. Mne to pripadá tak, že úradníci to asi majú platené aby nepovedali načo má človek nárok, aby ušetrili štátne peniaze. Teraz keď sa o tom hovorilo v TV sme to zistili a ihneď sme poslali na odbor RTVS vami uvedené potrebné dokumenty. Jedna žiadosť mi už prišla schválená , ale na druhú čakám. No tie roky platenia čo sme platili a sme nemuseli - neviem dá sa niečo robiť?, vrátili by to?. Ja viem je to krásna veta, že neznalosť zákona neospravedlňuje. Je to v podstate naša chyba že sme o tom nevedeli, ale každý nemôže vedieť všetko.
    To len na okraj témy - aby ste vedeli, že môže byť aj horšia skúsenosť.
    hanusvas Nie je pravda co pises. Ja som sa pokusal koncom marca a prve 2 tyzdne v aprili z ich stranky otazky a odpovede zistit ake konkretne doklady treba dorucit v pripade viacnasobneho odberu. A taka informacia tam nebola uvedena. Bolo tym iba vseobecne prehlasenie ze ...treba preukazat. A tak som sa ich na to pytal mailom a nedostal som ziadnu odpoved mesiac. TAk som im dorucil SIPO za platene miesto a fakturu za neplatene miesto. A 3 tyzdne nato mi odpovedali ze SIPO nevyhovuje. Ale ja uz nemam cas sa venovat preudoproblemom darmozracov z Mlynskej doliny lebo muism riesit ine naliehave zivotne problemy. Ani nemam peniaze na neustale vyrabanie novych a novych kopii lebo som v hmotnej nudzi. Pravdepodobne na mna poslu exekutora...ale mozno bude prekvapeny ze ja mam doma pusku...a uz aj trenujem.

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Tu je o tom veľa popísaného http://www.porada.sk/t206351-koncesi...-1-2013-a.html

    Ak ste to oznámili priamo do RTVS netreba, ale ak len na pošte, radšej pošlite oznámenie do RTVS do 30.6.2013

    Musím znova požiadať o oslobodenie od Koncesionárskych poplatkov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.