Zavrieť

Porady

vyberanie školného

Na škole vyberáme školné učitelia v hotovosti. Príjem potvrdíme do žiackej knižky podpisom - nie na bločky. Nepodpisovali sme žiadnu hmotnú zodpovednosť podľa Zákonníka práce §182.
Môže výber školného prebiehať takýmto spôsobom?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pochybujem! Školné = poplatok za nejakú službu, výkon - musí byť niekde evidovaný, teda aj účtovne podchytený. Podpis v žiackej nie je účtovným dokladom (takých podpisov môžem a nemusím naškrabať kvantá). Pracujete s peniazmi - relevantný doklad by bola faktúra, príjmový doklad, pokladničný doklad.
    Každý príjem školného sa musí zaevidovať a zaviesť do účtovníctva školy.
    Pokiaľ nie je podpísaná HZ a vyberáte peniaze - trochu neštandardné, pri práci s peniazmi (a teda aj hotovosťou) musí byť HZ. Inak nemáte právo takto vyberať peniaze za služby.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ja som za dceru platila skolne na ucet - moznost v platit hotovosti nebola ... a neviem si predstavit, taku sumu posielat po decku do skoly
    misoft Toto bolo správne - účet - tam je viditeľný pohyb peňazí, je to sledovateľné a evidované.

    Živena je offline (nepripojený) Živena

    Živena
    Súhlasím s vami. Žiaľ stále zisťujem, čo všetko na našej škole nie je v poriadku. Viete mi ešte povedať, či podpisovanie hmotnej zodpovednosti vyplýva zo zákonníka práce, alebo je na to nejaký iný paragraf? Ďakujem

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Živena Pozri príspevok
    Súhlasím s vami. Žiaľ stále zisťujem, čo všetko na našej škole nie je v poriadku. Viete mi ešte povedať, či podpisovanie hmotnej zodpovednosti vyplýva zo zákonníka práce, alebo je na to nejaký iný paragraf? Ďakujem
    ved si v uvode pisala § 182, tam je uvedene kedy sa uzatvara dohoda o hmotnej zodpovednosti - na porade riesene vo viacerych temach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.