Zavrieť

Porady

Vyberanie parkovného

Asi to nepatrí tu, ele neviem kde by som túto otázku mohol dať. Dozvedel som sa ( v rádie a aj v tlači) , že od 1.12.2007 nie je možné vyberať poplatky (parkovné) za parkovanie na verejnom priestranstve. Prečítal som celý zákon o miestnych daniach a poplatkoch, ale nejako to tam neviem najsť. Ako je to teda s vyberaním parkovného? U nás za parkovanie na námestí stále vyberajú!?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kto vyberá to parkovné? Mesto, alebo nejaká súkromná spoločnosť? Mesto by nemal, ale keď dali do prenájmu verejné priestranstvo súkromnej spoločnosti, a tá vyberá poplatok za užívanie tohto miesta, tak podľa litery zákona je všetko o.k. Je to šikovné obchádzanie zákona.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Niektoré iné mestá veselo ďalej vyberajú (cez automaty) a miesta na parkovanie nie sú dané do prenájmu inej spoločnosti.

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Na niektorej ceskej televiznej stanici nedavno bola sprava, myslim ze v Liberci prijalo mestske zastupitelstvo uznesenie o zruseni poplatkov za parkobvanie v meste. Okamzite sa sami obyvatelia aj vodici domahali opatovneho spoplatnenia parkovania. Mesto bolo preplnene autami, nikde nebolo , mozne zaparkovat, kto chcel nieco vybavit v centre musel parkovat daleko. Primerane a rozumne, progresivne parkovne je na mieste. Ak je niekto majitelom priestoru, ktory je spevneny, zrejme ho to aj nieco stalo. Len nech sa zase na tom tak ako je to vsade nenabaluju bezocivci bez chrbtovej kosti.

    Vyberanie parkovného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.