Zavrieť

Porady

problém s vyplatením v rakúsku

dobrý deň, moja otázka znie...
pracoval som v rakúsku vo viedni v stavebnej firme na zmluvu - riadne zamestnanie - avšak zamestnávateľ mi už dlhšiu dobu nevyplatil dosť značnú sumu peňazí (1700€), tak sa potrebujem opýtať, aké mám v Rakúsku možnosti na vymáhanie si mojho nároku na mzdu, prípadne na koho sa tam môžem obrátiť (orgány, inštitúcie, ...? ) ak máte niekto skúsenosti alebo znalosti, prosím pomôžte.

​Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak si mal zmluvu s rakuskym zamestnavatelom, obrat sa na financnu policiu v AT. Tam su zakony dost prisne na ciernu pracu a neplatenie mzdy.

    najdi si kontakt
    http://www.bmi.gv.at/cms/BK/presse/kontakt/start.aspx

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    ​Máš nejaký dôkaz, že tie peniaze ti skutočne dlží resp., že ti nebola vyplatená mzda? Akým spôsobom a z akého dôvodu bol ukončený pracovný pomer? Kvôli nevyplateniu mzdy?Určite by som napísala bývalemu zamestnávateľovi list s výzvou na zaplatenie dlžnej sumy a s upozornením, že ak do uvedeného termínu nebudeš mať peniaze na účte budeš to riešiť súdnou cestou. V Rakúsku sú nasledujúce inštitúcie, na ktoré by si sa so svojim problémom mohol obrátiť - Arbeiterkammer, Arbeitsgericht, príp. osloviť nejakú Inkasso Firmu (vymáhanie pohľadávok), na ktorú by sa za určitý poplatok dala pohľadávka postúpiť. A asi by som položila otázku aj na toto rakúske fórum http://www.jusline.at/forum_recht.html, registrácia je bezplatná a aj keď nie je zaručené, že ti niekto na tvoju otázku odpovie za pokus to stojí. Samozrejme príspevok musí byť v nemčine.
    Naposledy upravil zanetth : 29.04.13 at 19:42

    problém s vyplatením v rakúsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.