Zavrieť

Porady

Tulipány

Prosím o radu, doniesli mi z holandska cibule tulipánov, mám ich zasadiť teraz, alebo odložiť do tmy a zasadiť na jeseň? Boli kúpené na trhu a sú vlhké...Nemám skúsenosti s tulipánmi a nerada by som ich "zabila", ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    j.sch je offline (nepripojený) j.sch

    Man j.sch
    teraz sa predávaju cibule tulipánov z Holandska ale to su "chladene" a na mimosezonne kvitnutie pripravene... vysaď ich ... ak su vlhlké nespia a zhnili by .

    v NL sa sadia priebežne takmer počas celého roka a chladením sa posúva vegetačná doba...

    querying je offline (nepripojený) querying

    querying
    Aj sa som za to ze treba teraz zasadit, su uz prebudene, preto potrebuju dalej rast, v pivnici by sa o to tiez snazili a len by sa zbytocne minuli zasobne latky a cibule sa vysilili.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JM1968 Pozri príspevok
    Prosím o radu, doniesli mi z holandska cibule tulipánov, mám ich zasadiť teraz, alebo odložiť do tmy a zasadiť na jeseň? Boli kúpené na trhu a sú vlhké...Nemám skúsenosti s tulipánmi a nerada by som ich "zabila", ďakujem.
    Tulipány sadíme na jeseň.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    ďakujem, len tento "môj"prípad tam nebol, donesené cibule v tomto období, ani jar, ani jeseň.... tak som nevedela

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Tweety Pozri príspevok
    Vieš, teraz kvitnú, takže sadiť ich nemôžeš.
    No tak to som nevedela, nie som veľmi skúsený záhradkár, díky ešte raz

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JM1968 Pozri príspevok
    No tak to som nevedela, nie som veľmi skúsený záhradkár, díky ešte raz
    Ak by si ich aj zasadila, v jeseni by nekvitli, a do nasledujúcej jari je ešte ďaleko.

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    Pred dvoma týždňami som našla balíčky zabudnutých cibuľovín ľalie, tulipány, hyacinty. Tulipány asi 6O cibúľ, neprežili od jesene ani jeden, hyacinty v poriadku, samozrejme kvitnúť nebudú a ľalie nič moc. Podľa mňa zasaď ich, do jesene v pivnici môžu pohniť, alebo vyschnúť. Môj názor laika.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Ďakujem pekne za rady, keďže ich mám cca 50ks rozdelím si to, tie veľmi mokré zasadím aby fakt nezhnili a zvyšok dám do tmy do pivnice do jesene, pekný deň a veľa kvietkov prajem všekým

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JM1968 Pozri príspevok
    Ďakujem pekne za rady, keďže ich mám cca 50ks rozdelím si to, tie veľmi mokré zasadím aby fakt nezhnili a zvyšok dám do tmy do pivnice do jesene, pekný deň a veľa kvietkov prajem všekým
    No uvidíš, možno vykvitnú ešte aj v jeseni, (dnes je už príroda popletená, veď namiesto jari máme už leto) ak vykvitnú, super, experiment bude na svete. Potom sa ozvi na jeseň.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Tweety Pozri príspevok
    No uvidíš, možno vykvitnú ešte aj v jeseni, a experiment bude na svete. Potom sa ozvi na jeseň.
    No, kvitnutie by bol bonus, ja budem rada, ak u mňa prežijú, ale určite sa ozvem ako to dopadlo.
    JM1968 Neviem si doplniť do otázky: takže píšem sem, no ľudia, teraz na jar som jeden tulipán mala, oranžový s bielymi pásikmi si kvitol, kým ho naše šteňa nezmasakrovalo....tak neviem, je ešte nejaká nádej, že z ostatných ešte niečo bude?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.