Zavrieť

Porady

Sídlo SRO v byte v bytovom dome

Ahojte,

riešilo sa to tu už viackrát, no stále som nenašiel uspokojivú odpoveď, navyše po "metodickej" odpovedi z VSE som neistý ...

Zakladám SRO a ako sídlo firmy, ktora sa bude zaoberat internetovym marketingom plánujem uvesť byt v bytovom dome. Byt je vedený ako bytový priestor a je napísaný na manželku, ktorá mi súhlas samozrejme dala.

Byt ani časť bytu NEBUDE davaný tejto SRO do prenájmu a nebudem si naň uplatňovat žiadne daňové náklady. Nepotrebujem prevádzku (žiadny zamestnanci, žiadne extra energie) a viacmenej ani kanceláriu, kedže sa bude jednať iba o údržbu internetového portálu prostredníctvom PC a samozrejme fakturácie zákaznikom.

V tejto súvislosti ma zaujímajú dopady na tarify energie, v zmysle, či je nutné preklasifikovať tieto energie (elektrika, plyn, voda) na podnikateľské - zaujíma ma zvlášť byt ako aj spoločne priestory v bytovom dome.

Komunikácia s VSE:

Dovoľte nám reagovať na Váš e-mail z 18.04.2013 ohľadom sadzby za energie v spoločných priestoroch a sídla firmy v byte bytového domu.

V prípade vykonávania podnikateľskej činnosti v priestoroch odberného miesta, kde je uzavretá len Zmluva o dodávke elektriny pre domácnosti, je odberateľ povinný uzatvoriť novú zmluvu o dodávke elektriny určenú pre zákazníkov z radov firiem a organizácií. Na jej základe sa bude uskutočňovať odber elektriny:

a) Do celého odberného miesta alebo
b) Do časti odberného miesta, ak rozdelíte elektroinštaláciu na odbernom mieste tak, aby bolo možné samostatne merať elektrinu odoberanú na podnikateľskú činnosť a samostatne odoberanú pre domácnosť.

Pre uzatvorenie novej zmluvy o dodávke elektriny je potrebné predložiť:

- živnostenský list, prípadne výpis z obchodného registra;
- doklad o vlastníckom vzťahu k príslušnej nehnuteľnosti, t.j. list vlastníctva, nie starší ako 3 mesiace alebo nájomnú zmluvu;
- výrobné číslo a stav meradla (elektromera);
- informácie o veľkosti a type hlavného ističa;
- DIČ;
- Správu o odbornej prehliadke a skúške elektrického zariadenia;
- V prípade nutnosti zriadenia novej NN prípojky je nutné doložiť aj projektovú dokumentáciu elektrickej prípojky, mapu širších vzťahov v mierke M 1 : 5 000 až M 1 : 10 000 a katastrálnu mapu v mierke M 1 : 1 000 až M 1 : 2 880.

Táto služba je spoplatňovaná v zmysle platného Cenníka poplatkov za pripojenie do distribučnej sústavy na úrovni NN.

Sadzba za energie v spoločných priestoroch – informácie sú uvedené na www.vsds.sk v časti Odberatelia/Pripojenie a zmena OM/Zmena distribučnej sadzby pre nebytové priestory. V Popise spôsobu preukazovania zmeny distribučnej sadzby je bode b.1.1. a b1.2. uvedené „b.1.1. V nebytových priestoroch a v spoločných častiach a spoločných zariadeniach bytového domu nachádzajúce sa na adrese (tu je potrebné uviesť adresu bytového domu vrátane všetkých čísel vchodov bytového domu patriace pod jedno odberné miesto), ktoré sú pripojené k distribučnej sústave

Prevádzkovateľa DS cez odberné miesta (tu je potrebné uviesť EIC kódy daných odberných miest), nie sú umiestnené alebo prevádzkované zariadenia osôb, ktorí nie sú odberatelia elektriny v domácnosti podľa zákona č. 656/2004 Z. z. o energetike a o zmene niektorých zákonov v znení neskorších predpisov;

b.1.2 nebytové priestory, spoločné časti a spoločné zariadenia bytového domu užívajú výlučne domácnosti a nie sú, a to ani čiastočne, prenechané na podnikateľské účely iným osobám“.

Dakujem za odpovede,
Brano
kozlíček prečo sa to má riešiť v téme "počítače"?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ja to mam rovnako - sidlo v mojom byte ... sro neplati prenajom ani energie - elektrarnam som to nehlasila - nemam dovod - spotreba je sukromna

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    "V tejto súvislosti ma zaujímajú dopady na tarify energie, v zmysle, či je nutné preklasifikovať tieto energie (elektrika, plyn, voda) na podnikateľské - zaujíma ma zvlášť byt ako aj spoločne priestory v bytovom dome."

    Nie, netreba.

    PS: v tejto suvislosti je alternativnou moznostou tiez vyuzitie virtualneho sidla firmy, kde budes mat sidlo Tvojej firmy, bude ti tam chodit vsetka posta a nebude teda v ORSR adresa sidla na byt.

    Sídlo SRO v byte v bytovom dome

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.