Zavrieť

Porady

Sídlo SRO - nájomná zmluva

Chystáme sa založiť sro-čku a kvôli sídlu spoločnosti si prenajať nejaké priestory. Na živnostenský úrad musíme predložiť nájomnú zmluvu. Kto uzatvorí túto zmluvu, keď ešte naša sro neexistuje? Alebo to máme riešiť zmluvou o budúcej nájomnej zmluve (a túto uzavrie budúci konateľ)? Poraďte mi, prosím, mám v tom trošku zmätok. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    My sme pre zaciatok uviedli sidlo spoločnosti v mieste bydliska konatela. A potom máme prevádzky, ktoré sa otvorili po vzniku s.r.o.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    V každom prípade musíte mať sídlo spoločnosti určené už pri jej vzniku, lebo bez ŽL sa nemôžete zaregistrovať v OR. Teda najskôr si vypracovať stratégiu spoločnosti, spísať spoločenskú zmluvu, vyhľadať si objekt na prenájom a s majiteľom objektu spísať zmluvu o nájme (môže byť s budúcim dátumom účinnosti nájmu). Potom po vydaní ŽL si dáte spoločnosť zaregistrovať v OR. Všade sa vám uvedie sídlo spoločnosti miesto nájmu. Ak by sa to medzičasom zmenilo, musíte žiadať o zmenu aj ŽL aj OR.

    mouse je offline (nepripojený) mouse

    mouse
    Fany
    V každom prípade musíte mať sídlo spoločnosti určené už pri jej vzniku, lebo bez ŽL sa nemôžete zaregistrovať v OR. Teda najskôr si vypracovať stratégiu spoločnosti, spísať spoločenskú zmluvu, vyhľadať si objekt na prenájom a s majiteľom objektu spísať zmluvu o nájme (môže byť s budúcim dátumom účinnosti nájmu). Potom po vydaní ŽL si dáte spoločnosť zaregistrovať v OR. Všade sa vám uvedie sídlo spoločnosti miesto nájmu. Ak by sa to medzičasom zmenilo, musíte žiadať o zmenu aj ŽL aj OR.
    Celý postup mi je jasný, len mi nie je jasné, ako spísať tú zmluvu o nájme. Prenajímateľ bude majiteľ objektu a nájomca kto? sro, keď ešte neexistuje?
    alebo nejaká osoba z tej budúcej sro? Pomohla by nejaká vzorová zmluva...

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Už tu boli príspevky na túto tému, ale myslím, že by ŽU akceptoval aj "Predbežná zmluva o nájme".

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Aj u nás sme uzatvárali takúto zmluvu.
    Obchodné meno nájomcu : tak ako bude mať uvedené v spoločenskej zmluve a v návrhu na zápis do OR, zastúpený konateľom spoločnosti.
    Na živnostenskom požadovali, aby bolo v predmete zmluvy "nebytové priestory budú využívané na podnikateľské účely - zriadenie prevádzky"

    mouse je offline (nepripojený) mouse

    mouse
    Stina
    Aj u nás sme uzatvárali takúto zmluvu.
    Obchodné meno nájomcu : tak ako bude mať uvedené v spoločenskej zmluve a v návrhu na zápis do OR, zastúpený konateľom spoločnosti.
    Na živnostenskom požadovali, aby bolo v predmete zmluvy "nebytové priestory budú využívané na podnikateľské účely - zriadenie prevádzky"
    OK, skúsim sa ešte pre istotu informovať na živnostenskom, aby ma potom nevyrazili Uvítam, ak niekto prilepí nejaký vzor nájomnej zmluvy. Dííík

    Sídlo SRO - nájomná zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.