Zavrieť

Porady

poraďáci, vedeli by ste mi preložiť Abstrakt do angličtiny ...potrebujem to dať do bakalárky

Zdanenie je jedným z najdôležitejších otázok verejnej politiky v spoločnosti, pretože prostredníctvom daní sa financujú rôzne verejné statky a služby, ktoré poskytuje štát svojím občanom. Práca je zameraná na spotrebné dane, ktoré majú v daňovej sústave nezanedbateľnú funkciu. Spadajú pod nepriame dane a spoločne s daňou z pridanej hodnoty tvoria najväčšiu časť príjmov štátneho rozpočtu. Cieľom bakalárskej práce bolo na základe teoretických poznatkov a prostredníctvom analýz identifikovať podiel jednotlivých spotrebných daní na rozpočtových príjmoch na Slovensku, v Poľsku a v Česku a následne identifikovať prevládajúce tendencie. Na základe porovnania sme zistili, že podiel spotrebných daní na verejných príjmoch neustále narastá, v dôsledku zvyšovania sadzieb týchto spotrebných daní. Bakalárska práca je rozdelená do troch kapitol, ktoré sa vnútorne členia na podkapitoly. V úvodnej časti uvádzame teoretické poznatkami spotrebných daní, ich význam pre verejné rozpočty a vplyv na mikroekonomiku a makroekonomiku. Práca obsahuje právne vymedzenie predmetu jednotlivých spotrebných daní. Druhá kapitola obsahuje cieľ práce a metodiku práce. Tretia kapitola je zameraná na sadzby jednotlivých spotrebných daní a podiel týchto daní na verejných príjmoch vo vybraných krajinách. Záver obsahuje prevládajúce tendencie, ktoré sme zistili.
zlatica76 Dievča zlaté (dúfam),
napíš svoj preklad, a niekto ochotný ti ho môže skorigovať. Nečakaj, že na Porade padajú pečené holuby do huby (resp. do bakalárky).
eeevelin ale ja neviem dobre angličtinu, v škole som sa učila po nemecky, anglinu som mala len 3 roky na strednej,....abstrakt v bakalárke musím písať iba v angličtine...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    avalik tu sa radi verejne, takze ked mas zaujem preloz to bezplatne ... ak nie, inzerat si daj do prislusnej rubriky

    poraďáci, vedeli by ste mi preložiť Abstrakt do angličtiny ...potrebujem to dať do bakalárky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.