Zavrieť

Porady

Zmena konatela a spolocnika v s.r.o.

V s.r.o. som konatelom a spolocnikom s 50% podielom. Chcem uplne skoncit v danej s.r.o. Ako sa to prosim Vas ma urobit? Predpokladam ze vklad musim previest na druheho spolocnka. Ake potrebne k tomu tlaciva, je na to nejaka sablona? Zvolanie VZ nieje problem ani s prevodom podielu.

Vopred dakujem za rady!
Naposledy upravil chausj : 10.05.13 at 11:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    V prvom rade zvolaj VZ a prípadne rovno pošli návrh - zmluvu = vzdanie sa konateľstva. Ostatné schválite na Valnom zhromaždení. Zápisnica bude podkladom pre ďalšie kroky.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    chausj Mne hlavne ide o to, co vsetko mam odniest na OR.
    KEJKA kým nebudeš mať to, čo som napísala, tak na OR nenesieš nič.
    Až to budeš mať, postupuješ presne tak, ako pri iných zmenách zapisovaných do OR (návrh na zápis, SZ, zápisnica VZ.....) - viď príslušnú tému, návodov je tu viac ako dosť včítane možnosti podať všetko cez ZEP.
    chausj mam uz teda zapisnicu z VZ kde sa schvalil prevod obchodneho podielu z jedneho spolocnika na druheho a schvalilo sa odvolanie jedneho. Za roven mam zmluvu o prevode podielu. Teraz uz staci nova spolocenska zmluva a navrh na zmenu?
      zbaliť

    jarkra je offline (nepripojený) jarkra

    jarkra
    Dávali ste novú spoločenskú zmluvu, alebo ste to prepisovali na zakladateľskú listinu (ked ostal už len jeden spoločník)?

    Zmena konatela a spolocnika v s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.