Zavrieť

Porady

príjem švajčiarsko - slovensko

bola som teda na danovom úrade áno platí pe neho metda započtu dane čiže ten zákad dane dávam na riadok 83 a neplat dan..lenže čo mal lovneský príjem o výške 563 Eur - konrkétne zosprostredkovania poienia ak to kde dávam a to si tiež môže zvlášť uplatniť 40% paušál?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Sprostredkovanie poistenia je príjem v oddieli VI., r. 8
    - môže si uplatniť paušal 40%
    timejka200 čiže aj na to si môže uplaniť 40% aj na príjem zoživnosti / švajčiarsko * si môže uplatniť 40% v jednom DP ?
    timejka200 ale ked mal len 520
    Eur z toho poistenia to nemusí dáývať do DP?

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Timejka zo Švajčiarska máš príjem podľa § 5 - nie §6 zo živnosti. Už som Ti to napísala aj s tým do ktorých riadkov to napíšeš.
    Z SVK máš príjem podľa §6 ako to napísala aj azla aj predtým ja k tomuto príjmu môžeš uplatniť 40 % paušálne výdavky. Ten švajčiarsky príjem nakoľko je podľa §5 vyjmeš na tom spomínanom r. 83 max. do výšky na r. 81
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 ale ked som bola na davnovom úrade sa pýtat na túto tému pani mi povedala, že to mám dať do príjem zo živnosti riadok 2, tak ja som z toho jelen....on má zo švajčiarska riadne potvrdenie inač.
    Anik timejka mal tam pracovnú zmluvu, alebo dohodu? predpokladám že áno, ale nikto iný okrem neho Ti nepovie na základe čoho tam pracoval.Ak je to tak príjem podľa §5 a platí na to vyňatie
    Za ten čas čo pracoval vo Švajčiarsku si platil tu odvody, alebo bol odhlásený?
    Ak robil na základe nejakej sprostredkovateľskej zmluvy a napr. faktúroval za svoju prácu a bol tam nahlásený na švajčiarsky finančný úrad
    Poprípade naskenuj to potvrdenie vymaž meno a adresu
    timejka200 naskenujem ti to on platil tu na SR len zdravotné poistenie všetko ostatné dan atd..platil tam..na základe sprostredk. zmluvy robil takze to je príjem zo živnosti však?
    &6
    timejka200 normálne 40% pauášla a vyjme daň na riadku 83. a vyjde mu týmpádom 0
      zbaliť

    príjem švajčiarsko - slovensko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.