Zavrieť

Porady

Daňové priznanie B - príjem zahraničie švajčiarsko

dobrý,
vie mi niekto pomôcť, živnostník mal príjem z opatrovania + mal príjmy zo sprostredkovania poistenia. Tieto dve príjmy spočítam a dám ich do riadku príjem zo živnosti a uplatním 40% pauš. výdavkov alebo dávam zvlášť do riadkov tieto dva príjmy?
Dakujem
mondes Nerozumiem, obidva príjmy mal zo Švajčiarska? A mal na to otvorenú živnosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Treba si zadefinovať príjmy - viď §6 zák o DzP..
    Ak teda opatrovanie je podľa živnostenského zákona - §6 odst 1 b
    a provízie za poistenie - podľa osobitného predpisu - § 6 odst 2 d
    a v DP sú na to píslušné kolonky - viď poučenie na vyplnenie DP
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 príjem zo švajčiarka je za opatrovanie a to sprostredkovanie poistenia je zo SR.
    mondes Ešte doplň, príjem zo švarčiarska je na základe živn. oprávnenia? a taktiež aj sprostredkovanie poistenia je na základe živn. oprávnenia?
    Katy a R - veď som ti to definovala presne (na opatrovanie máš predpokladám živnosť) - tak fakt neviem, čo sa ti nepáči ?? No a ak by to opatrovanie bolo ako zamestnanie - tak do § 5 (to predsa vieš)
    pre mondes aj timejka - sprostredkovanie nemôže byť podľa ŽZ, ale tak, ako som napísala!!
    timejka200 príjem zo švajčiarska je na základ. živnost. právenia aj sprostredkovanie je zo živnosti.Zo švajrčirska mm také povrdenie neho kde je uvedená výška hrubej mzdy , potom daň čo zaplatil..neviem ako dalej kde to dat do ktorých ridkov
    timejka200 ďakujem takže príjem zo živnosti za opatrovanie švajčiarsko dám do riadku a uplatním si 40% pauš. výdavky a ten príjem zo živnosti dám do riadku 2 a tam si tiž môžem niečo uplatniť? či z toho už ie? dakujem pekne
    timejka200 áno do tých koloniek vpíšem tie príjmy to je mi jasné ..ale 40% paušál si môžem uplatniť len na živnosť švajčiarsko..a na tie príjmy zo sprostredkovania poistenia ?
    dakujem
    timejka200 ak má na na potvrdení zo švajčiarska zrazenú aj daň..to môžem tiež dať do niektorej z kolonike v DP aby sa mu to mohlo vrátiť resp. znížiť daň, ktorú musí zaplatiť?
      zbaliť

    Daňové priznanie B - príjem zahraničie švajčiarsko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.