Zavrieť

Porady

Danové priznanie a príjem na základe dohody o vykonaní práce

V roku 2005 som celý rok pracoval v českej republike s výnimkou januára, keď som bol ešte na slovensku a mal som jednorazový príjem na základe dohody o vykonaní práce. Môj príjem na základe tejto dohody bol 3500 SKK. Je potrebné do slovenského daňového priznania započítat aj tento príjem ?

Navyše, keďže už som v česku daňový rezident, musím tento príjem uviesť aj v českom daňovom priznaní ?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ak si rezident ČR, zdaňuješ tam celosvetové príjmy, aj príjem zo slovenskej dohody. Aký príjem chceš ešte zdaňovať v DP podávanom v SR? Použil si pri dohode slovíčko "aj".
    Ešte otázočka - máš potvrdenie o daňovej rezidencii v ČR?

    TomT je offline (nepripojený) TomT

    TomT
    Potvrdenie o daňovej rezidencii v ČR nemám, ale v ČR som sa zdržiaval viacej ako 183 dní, takže podľa § 2 zákona o dani z príjmů predpokladám, že som rezident a musím v čechách uviesť aj slovenské príjmy.

    Čo sa týka slovenského daňového priznania, na slovensku mám zatiaľ trvalý pobyt a teda predpokladám že okrem slovenských príjmov zo spomínanej dohody musím v priznaní uviesť aj české príjmy. Preto som použil slovíčko "aj".

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Trochu si to doplietol.
    1. Ak máš trvalý pobyt v SR, si rezident SR. § 2 písm.d/ slovenského ZoDP. Mohol by si byť rezidentom inej krajiny ako tej , v ktorej máš trvalý pobyt, ak by si splnil podmienky pre rezidenciu, ktoré sú uvedené v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia s príslušnou krajinou.
    2. Celosvetové príjmy môžeš zdaňovať iba DP v jednej krajine. Nemôžeš uviesť všetky príjmy aj v slovenskom, aj v českom priznaní.

    TomT je offline (nepripojený) TomT

    TomT
    Ok. V ČR teda uvediem len české príjmy (aj napriek tomu, že som bol v ČR dlhšie ako 183 dní) a v SR príjmy z dohody + príjmy z ČR.

    Ďakujem za odpoveď

    Danové priznanie a príjem na základe dohody o vykonaní práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.