Zavrieť

Porady

umiestnenie klimatizacie na strechu

Byva v byte na samom vrchu, 12.posch. Byt v sukr. vlastnictve. Potrebujem umiestnit vonkajsiu cast klimatizacnej jednotky a technik mi poradil jej umiestnenie na strechu mojej logie.Cela logia je v kompozicii mojho bytu a aj strecha je panelova a je sucast stien a panelov bytu, ktory vlastnim, neslo by teda o instalaciu na spolocnu strechu. Ako mam postupovat ? Treba na to povolenie ? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    samozrejme ze treba. Kedze pojde o novy najvyssi bod strechy v tom mieste, bude potrebne prehodnotit jestvujucu bleskozvodnu sustavu a prijat prislusne opatrenia. Sice vam dodavatel klimy bude na 99% tvrdit ze nic take netreba, ak by k niecomu doslo, poistovna bude iste chapavo pozerat na poziadavky platnych noriem
    rencki dakujem pekne. pomohli Ste mi rozhodnut sa, ci ma zmysel to riesit takto, ako mi poradili alebo ju umiestnit radsej na stenu logie tak aby som ju mala vlastne v logii. Tym sa asi zbavim vybavovania povolenia nadpolovicnej vasciny majitelov bytov a aj inych bezpecnost. dokladov, ako ste aj spomenuli kvoli poistovni ..keby nieco :-)
    tienik ak je moznost dat na stenu, tak je to idealne. Tam nejde len o poistovnu, alebo hlasovanie ludi, ale v prvom rade o vas zivot. Ono zavliect si blesk do bytu cez nevhodne umiestnenu klimu nie je ziadna vyhra. Aj ked mozno nikdy tam blesk neudre, ale co ak by s amu to raz podarilo...

    umiestnenie klimatizacie na strechu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.