Zavrieť

Porady

5 metrovy otvor. Aka vystuz?

Zdravim, budu mi robit 5 metrovy preklad, 25 sirka, 50 vyska. Po celej dlzke prekladu budu nan polozene este 3 rady porfixu 25.ky. Mam nakupene roxory priemer 8mm. Ako by mi ich mali murari ukladat, aby sa mi preklad nezrutil? Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    no mam to podobné a statik mi presne navrhol výstuž z 10mm 4 dole 4 hore plus po 2 na bokoch a strmienka 8mm po 100mm
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Keď dvaja robia to isté, tak to ešte nemusí byť to isté.
    A máš aj rovnaké zaťaženie ako zadávateľ? Lebo ten o tom veľa nepovedal.Ako je uložený strop? Kam sa prenáša zaťaženie zo stropu? Na ten preklad?
    andiablo má preklad píše to tam a aj zaťaženie ja mam na tom ešte dve vaznice, ktoré mi prenášajú strechu
    marjankaj To myslíš tie tri rady porfixu? To musí uniesť strop.
      zbaliť

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    my sme v takomto prípade použili 12 mm roxor, 4 dole pričom stredné išli hupom hore pri koncoch, hore tuším tri a strmienka po 30 cm, je na tom len jeden rad a krov garáže, už pár rokov.
    Tak nakoniec tam dal 4 roxory Ø8 dole 4 roxory Ø8 do stredu a 4 roxory Ø8 hore strmienka po 10 cm + co ostal roxor ten tam napchal tiez, ale neviazal ho k nicomu tak neviem, ci to malo zmysel.
    Indeed Preklad je namáhany kombinovaným sposobom namáhania,iné je namáhanie v strede tohto prekladu, iné na spodku ,iné navrchu a iné v mieste na ktorom je opreté o murivo.
    Preto sa tam dávajú tie roxory aby prenašali tie namáhania a fixovali beton.

    A ten voľný roxor mal ist HORE.
    A neboj sa,preklad URČITE vydrží.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    fiha.. teda ja som chcel dat dolu 4x 16mm ale mali iba 18 alebo snad 20mm ..ale nepadlo
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Veď sa nič nedeje. Keby spadlo, tak to urobíš znovu s tými 18 alebo 20 kami.(Dúfam, že si tým nemyslel baby ) A možno na tretí raz ti to vyjde. Načo by si zbytočne platil statikovi. ?
    alltracboy no mne to ciners odporucil takze to musi byt v pohode
    marjankaj A aké si dal? 8?
    buchač ....keby nešlo o roxory ,nuž v zmysle písaného by som odpoveď dedukoval na člena nejakej mafie - že čističa ......hehehehe
      zbaliť

    5 metrovy otvor. Aka vystuz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.