Zavrieť

Porady

sijaci stroj/ sluckovanie dolnej nite

Ako opravit sluckovanie dolnej nite na sijacom stroji? Dakujem za cenne rady..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    ak sa vyskytujú na spodnej strane slučky a uzlíky je to pravdepodobne toto:
    - napätie hornej nite je nedostatočné
    - alebo je napätie dolnej nite príliš veľké
    pozn. obe nite /horná aj dolná/ by mali byť rovnako hrubé, event. dolná niť môže byť tenšia, nikdy nie hrubšia
    Napätie spodnej nite sa nastavuje výnimočne, malo by postačiť nastavenie hornej nite.
    Ale ak už, tak: nastavuje sa na púzdre, v ktorom je cievka. Je tam taký maličký "šrofík", možno aj 2 sú tam, tak potom je to ten väčší. Málinko pootočiť vľavo - uvoľnenie, pootočenie vpravo - zvýšenie napätia spodnej nite.
    Ja mám ešte starý Veritas, neviem, ako to majú nové stroje.
    Naposledy upravil Zdenka 0705 : 14.05.13 at 14:45
    bupi Neviete ako sa nastavuje napatie dolnej nite?

    delonka je offline (nepripojený) delonka

    delonka
    Plne súhlasím, doplním len, že je dôležité aj materiálové zloženie nití, vrch aj spodok bavlna alebo PES, nekombinovať., najlepšie si správny steh zoradite ak si založíte rozdielne farby do ihly a na spodok, tak si najlepšie skontrolujete viazanie stehu, ktoré by malo byť v strede materiálu t.j na spodnej strane látky by nemala byť viditeľná vrchná niť a naopak., a dôležitý je aj počet stehov na 1 cm, podľa pružnosti šitého materiálu doporučujem 4,5 - 5 stehov, čím je materiál pružnejší tým väčší počet stehov na 1 cm, tým zabránite praskaniu šva pri natiahnutí látky.,
    Naposledy upravil delonka : 14.05.13 at 07:44

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Moja svokra bola krajčírka a šila kvôli pružnosti stehu na (1) cik-cak,to je zo stupnice najnižší steh.Nastaviť steh je pomerne zložité,ak máš niekoho,kto by ti to urobil,popros,lebo ja pri tom strácam nervy a nepoznám nič horšie pri šití ako rozštelovaný stroj.

    sijaci stroj/ sluckovanie dolnej nite

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.