Zavrieť

Porady

Pripoistenie k materskej - môžem sa dodatočne pripoistiť, ak už som na MD? Čo treba urobiť?

Dobrý deň,
som od 17. apríla 2013 na MD, bola som riadne zamestnaná, avšak akosi mi ušlo, že je možné sa pripoistiť, aby som si mohla prilepšiť dávku materskej. Je to možné i dodatočne? Čo by som mala preto urobiť a kam by som sa mala obrátiť? Počula som, že údajne táto možnosť bola zrušená, potom som počula, že zrušené to nebolo, ale sa zvýšil mesačný poplatok poistenia až na 120,- €. Vôbec sa neviem dostať k takýmto pre mňa dôležitým informáciám, preto prosím o radu, či sa dá s tým ešte niečo robiť, keby mi to niekto "po lopate" vysvetlil.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    To tzv. pripoistenie by si musela platiť 9 mesiacov pred nástupom na MD aby si mala nárok ... ty už na MD si .. už nič nespravíš ...
    a platí sa 130,27 eur mesačne .
    mama35 Ďakujem za rýchlu odpoveď.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ja už len doplním Xanti - ( lebo pre teba je už neskoro - treba na materskú myslieť pred otehotnením .. že všetko o dobrovoľnom poistení (je to riadne poistenie) nájdeš v zákone o SP - kuk http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...-poisteni.html
    Pripoistenie by mohlo byť v nejakej komerčnej poisťovni - ale aj na to už u teba bude neskoro

    Pripoistenie k materskej - môžem sa dodatočne pripoistiť, ak už som na MD? Čo treba urobiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.