Zavrieť

Porady

EASYSVB-cena za teplo

Od dodávateľa tepla nemôžem,lebo pre mňa neexistuje.Ja priamo spotrebúvam plyn cez kotol v budove a teplo sa rozvádza do jednotlivých bytov.Ja mám iba plynomer ,kde spotrebu dokážem odčítať.
Ďakuje za odpoveď.
avalik upresni povodnu otazku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mimi3277 je offline (nepripojený) mimi3277

    mimi3277
    Mas to teda celkom jednoduche. Potrebujes si vypocitat celkove naklady na vyrobu tepla na kurenie a celkove naklady na vyrobu tepla na pripravu teplej uzitkovej vody. Do celkovych nakladov na vyrobu tepla na kurenie zaratas ten plyn, pripravu vody co doplnas do systemu,.... + vsetko co ti vstupuje do nakladov na vyrobu toho tepla na kurenie. S celkovymi nakladmi na pripravu TUV to bude velmi podobne.
    sito mimi, aj 3277, zdravím! Roky som Ťa nečítal, a ako si dopadol v tom roku 2009? Ak sa môžem opýtať? Známy ešte robí prieky a vyúčtovanie?

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Píšeš ako by si vlastnil bytový dom, ak áno tak potom zákon 657/2004, § 17 a § 18. Ak nie, a si štatutár domu, bytového, tiež.

    Ak splníš, splníte podmienky zákona, tak potom je vyhláška, sú vyhlášky 630/2005 a 358/2009. Tá posledná, je v nej uvedené:

    2. § 4 sa dopĺňa novým odsekom 5, ktorý znie:

    (5) Ak si koneční spotrebitelia v objekte rozpočítavania pripravujú teplú úžitkovú vodu z tepla meraného určeným meradlom1) na vstupe do bytu alebo nebytového priestoru a nemajú uzatvorenú zmluvu o dodávke a odbere tepla,5) celkové náklady za namerané teplo na prípravu teplej úžitkovej vody v miestach prípravy teplej úžitkovej vody u konečných spotrebiteľov sa rozpočítavajú konečným spotrebiteľom podľa § 9.

    Ak nie sú v miestach prípravy teplej úžitkovej vody nainštalované určené meradlá1) množstva tepla na prípravu teplej úžitkovej vody, množstvo tepla na prípravu teplej úžitkovej vody sa vypočíta z nameranej spotreby teplej úžitkovej vody a mernej spotreby na jej výrobu, ktorá je určená hodnotou 75 kWh/m3. Náklady na vykurovanie, ktoré sa vypočítajú ako rozdiel množstva tepla na odbernom mieste odberateľa tepla a súčtu množstva tepla použitého na prípravu teplej úžitkovej vody nameranej v miestach prípravy teplej úžitkovej vody a ceny spotrebiteľom podľa § 7.“.

    Nie je to také jednoduché ako píše mimi3277.

    Vždy musia byť v bytovom dome dohodnuté pravidla v zmluve o správe bytového dom, kde by malo byť uvedené, čo sú náklady na zabezpečenia tepla v dome ? ( plyn, voda, elektirna, mzda kuriča, atď ... )

    Ak ste dohodnutí, potom je to už klasika, vyhláška 630/2005 a jej novela vyhláškou 358/2009.

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    otázka1 Pri prezeraní demo verzie som narazil na nejesnosti:

    1. kde zisťovať ceny za teplo na kúrenie a TÚV ? Mám merače na výhrevných telesách Doprimo II a na teplú vodu merače v m3.
    Môže mi niekto poradiť ?

    otázka-2 EASYSVB-cena za teplo
    Od dodávateľa tepla nemôžem,lebo pre mňa neexistuje.Ja priamo spotrebúvam plyn cez kotol v budove a teplo sa rozvádza do jednotlivých bytov.Ja mám iba plynomer ,kde spotrebu dokážem odčítať.
    Ďakuje za odpoveď.
    Naposledy upravil nunenko : 25.05.13 at 06:38
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nunenko musel som túto tému "spojiť" lebo niekomu bude horúco, ďalší správca, ako sa patrí,
    Richard založ si svoju otázku, do odpovede otazky nepatria www.porada.sk/etiketa-porady
    Kvaka nunenko citoval predošlú otázku od zadávateľa laudvili.
    nunenko Richard, ty zasa okuliare
    julysak ceny za teplo zistíš na stránke URSO / teplo / rozhodnutia / platné rozhodnutia. Ak ty vyrábaš a dodávaš teplo, bolo by veľmo VHODNÉ polistovať v pár zákonoch a prihlásiť sa na URSO / dať si schváliť cenu a podobne
      zbaliť

    EASYSVB-cena za teplo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.