Zavrieť

Porady

Prevod podielu s.r.o.

dobry den. chcem previes svoj podiel na mojho spolocnika.
mame dve firmy v oboch sme obaja konatelia aj spolocnici 50% a 50%, a chcem to previest to moje na jeho. ako to mam spravit. aby som to nemusela predavat tak staci ked to len na neho prevediem?. spravim zmluvu o prevode a zapisnicu z vlaneho zhromazdenia? alebo ako to vlastne mam spravit ci sa vobec da take ze mu to len tak prenecham..
a este ohladom danoveho uradu. kedy treby pytat to ci su nedoplatky na danovom. na interne som citala ze ked ten dotycny ma vacsinu v firme. ale my mame 50% a 50%...
dfaum ze to som to napisala zrozumitelne..d
dakujeem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

    Moja SRO
    Prevod OP musí byť vykonaný písomnou formou, rovnako aj ďalšie s tým súvisiace doklady, ktoré sa podávajú do OR. V prípade, ak prevádzate podiel vo výške 50% k základnému imaniu, je potrebné žiadať súhlas správcu dane aj pre prevádzajúceho aj pre nadobúdateľa OP.
    LenkaCh. Ja mám podobný prípad: Ide o prevod podielu z 3 členov na 2, Prvý, čo chce z s.r.o odísť má 50% a ďalší 2 po 25%. Ide o prevod bez fin. vyrovnania. Stačí žiadosť na daňový úrad a zápis do ORSR? Či je potrebné vybaviť ešte niečo? Všetci sme občania SR, nie sú žiadne dlhy voči daň. úradu ani colnému úradu.

    Ďakujem vopred za odpoveď. Lenka

    Prevod podielu s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.