Zavrieť

Porady

zuctovanie zp - dan

dobry den

do jula sa robi to zuctovanie do zdravotnej kde sa vyrovna rozdiel medzi preddavkami a tym co som mal naozaj zaplatit ?

no mna zaujima ci si mam z danoveho zakladu odpocitat aj to co zaplatim na zuctovani -- co sa vlastne pocita zo zakladu alebo to vyuctovanie sa zapocita az v dalsom roku potom ??? snad viete co myslim

este taka mala podotazka:
-uroky z bezneho uctu netreba uvadzat ako prijem lebo su zdanene ano?

dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    fred
    dobry den

    do jula sa robi to zuctovanie do zdravotnej kde sa vyrovna rozdiel medzi preddavkami a tym co som mal naozaj zaplatit ?

    no mna zaujima ci si mam z danoveho zakladu odpocitat aj to co zaplatim na zuctovani -- co sa vlastne pocita zo zakladu alebo to vyuctovanie sa zapocita az v dalsom roku potom ??? snad viete co myslim

    este taka mala podotazka:
    -uroky z bezneho uctu netreba uvadzat ako prijem lebo su zdanene ano?

    dakujem!

    1/Z daňového základu za rok 2005 ešte neodpočítavaš nič, až v roku 2006.

    2/ Úroky na bežnom účte , ktorý sa využíva len v súvislosti s podnikateľskou činnosťou sa účtujú ako príjem ovplyvňujúci základ dane -iný.

    3/ Daň považuj za preddavkovú , ktorú odpočítavaš v riadku 95 daňového priznania a o túto sumu budeš menej platiť daň z príjmov .
    Účtuje sa do výdavkov neovplyvňujúcich ZD - daň z príjmov

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    fred
    dobry den

    do jula sa robi to zuctovanie do zdravotnej kde sa vyrovna rozdiel medzi preddavkami a tym co som mal naozaj zaplatit ? Ročné zúčtovanie preddavkov na ZP sa robí do 30.6.2006

    no mna zaujima ci si mam z danoveho zakladu odpocitat aj to co zaplatim na zuctovani -- co sa vlastne pocita zo zakladu alebo to vyuctovanie sa zapocita az v dalsom roku potom ??? snad viete co myslim
    Ak sa pýtaš na základ dane v roku 2005, tak nie. To čo zaplatíš v roku 2006 (ak Ti vyjde nedoplatok ), bude výdavkom roka 2006 a ovplyvní Ti základ dane až za rok 2006.
    este taka mala podotazka:
    -uroky z bezneho uctu netreba uvadzat ako prijem lebo su zdanene ano?
    Ak ich uvedieš v príjme, máš nárok na odpočítanie zrazeného preddavku od daňovej povinnosti.
    dakujem!
    Odpovede sú tučným písmom.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    No ja by som k tomto len toľko, že zadávateľ neuviedol typ príjmu, ktorý by prípadne pripadal do úvahy pre zdanenie a preto mu nie je možné odpovedať na zadanú otázku.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Moja odpoveď je za predpokladu , že sa jedná o živnostníka a účtuje v JÚ.

    fred je offline (nepripojený) fred

    fred
    dakujem za odpovede. ano siome zivnostnik, JU.

    nerozumiem tym urokom. ono je to tak ze na vypisoch je vzdy "Uroky +xyz" a niekedy tam aj je "Dan z urokov -abc" neviem teraz co mam robit su to smiesne peniaze..par korun. nerozumiem tomu co myslite tou preddavkovou danou. nemozem to proste pripocitat k prijmu ? nevadimi ze zaplatim o par halierou vyssi u dan.

    dakujem!

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Účtujeme aj o halieroch a postup máš rozpísaný vyššie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.