Zavrieť

Porady

Preukazovanie nároku na daňový bonus

Dobry den, kde je prosim vas specifikovane, co presne - konkretne musi zamestnanec predlozit zamestnavatelovi, ak chce poberat danovy bonus? Mam teraz na mysli, ze kde sa pise, ze musi predlozit rodny list dietata. V §37 sa pise len ze: "doklad o opravnenosti naroku na priznanie danoveho bonusu na vyzivovane dieta" - ale co to presne je? A ked ma dieta 16 rokov, tak staci len potvrdenie o navsteve skoly alebo aj nieco ine? Dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zamestnavatel musi mat kopiu rodneho listu dietata (pre vsetky deti) a od ukoncenj povinnej skolskej dochadzky aj potrvedenie o navsteve skoly, vzdy aktualizovane v septembri na novy skolsky rok
    pripadne potom dalsie doklady, ak ide napr. o dieta manzelky ,tak aj sobasny list a pod.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Doklad o oprávnenosti nároku , to je presne to, do 16 rokov veku dieťaťa stačí len rodný list, ale nad spomínaný vek už je potrebné potvrdenie o tom, že je aj naďalej vyživované doložiť potvrdením o návšteve školy. To, že si uplatňuje DB musí vyznačiť aj vo Vyhlásení k zdaneniu.
    kvjetecko kde to je napisane ale ze to ma byt prave rodny list? aj v suvislosti s novelou zakona o ochrane osobnych udajov - nikde som nenasla ze prave ten rodny list musim pytat . (ano jasne, ze ho pytam, ale zaujima ma presna legislativa) dakujem
    ivka70 A poznas iny dokument, z ktoreho je jasne, ide o rodica a dieta?

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ako ináč, ako rodným listom Ti rodič dokáže, že existuje dieťa, na ktoré je možné uplatniť DB? Potom sú to ďalšie dokumenty - rozhodnutie o zverení do výchovy, sobášny list, ak ide o dieťa druhého z manželov , potvrdenie o návšteve školy. Alebo nech ZC predloží potvrdenie o tom, že poberá rodinné prídavky. http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...ovy_bonus.html
    kvjetecko Asi sa nerozumieme. Je mi jasne ze rodny list je doklad o tom, ze je to dieta toho zamestnanca. Ale preco to nie je nikde v zakone napisane? A znovu z hladiska novely zakona o ochrane osobnych udajov - ak mi to ma zamestnanec len PREUKAZAT a nie dolozit, tak to mi aj tak cele na nic.... Ked mi ten RL ukaze a ja si ho nemozem nechat, ani robit si kopiu, tak na co ho vlastne mam pytat?
    Dav Aspoň napíšeš rodný list overený. Predsa priznávaš nejakú dávku, tak si overíš, či oprávnene. A logiku v zákonoch nehľadaj.

    Preukazovanie nároku na daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.