Zavrieť

Porady

bankové poplatky- special

Priatelia potrebujem radu, kedze som stratil vypis z uctu za 01/2006 tak som poziadal banku o vystavenie duplikatu, za co mi strhli poplatok 20,-

Chcem sa opytat, ako to uctovat, ci prevadzkova rezia, alebo ako vydavok - iny neovplyvnujuci dan z prijmu ?

Dakujem, vopred, este sa chcem opytat, ci je spravne ak uroky, hadze v JU v alfe ako Iny zdanitelny prijem a poplatky za vedeniu uctu ako Iny odpocitatelny od zakladu dane
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ja to účtujem do prevádzkovej réžie - členenie poplatky ako VOZD. Úroky a aj poplatky máš účtované dobre.

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    dakujem Len som sa potreboval uistit

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stuko
    Priatelia potrebujem radu, kedze som stratil vypis z uctu za 01/2006 tak som poziadal banku o vystavenie duplikatu, za co mi strhli poplatok 20,-

    Poplatok 20,-Sk účtuješ do prevádzkovej réžie .

    Chcem sa opytat, ako to uctovat, ci prevadzkova rezia, alebo ako vydavok - iny neovplyvnujuci dan z prijmu ?

    Dakujem, vopred, este sa chcem opytat, ci je spravne ak uroky, hadze v JU v alfe ako Iny zdanitelny prijem

    Á n o .


    a poplatky za vedeniu uctu ako Iny odpocitatelny od zakladu dane
    Výdavok ovplyvňujúci základ dane - prevádzková réžia .





    ................................čítaj tučným

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    Úroky účtuješ do ostatných príjmov neovplyvňujúcich základ dane, pretože úroky sú zdanované u zdroja zrázkou.
    Pekný večer

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    Steven111
    AÚroky účtuješ do ostatných príjmov neovplyvňujúcich základ dane, pretože úroky sú zdanované u zdroja zrázkou.
    Pekný veče
    Steven to zalezi od banky, niektore to zdanuju priamo, ine nie

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Bavíme sa o úrokoch ktoré pripíšu na účet......... , tie sa účtujú do príjmov - iné .
    Ak by stiahli daň z úrokov pripísaných na BÚ - výdavky neovplyvňujúce ZD Daň z príjmu , považuje sa ako preddavková daň a odpočítava sa z DP riadok 95.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Každá banka zdaňuje aj úroky, ale keď je napr. úrok 1.29 Sk tak ten sa zdaniť nedá a preto ho aj ja účtujem do POZD.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Steven111
    Úroky účtuješ do ostatných príjmov neovplyvňujúcich základ dane, pretože úroky sú zdanované u zdroja zrázkou.
    Pekný večer

    Mám pocit , že sa trošku mýliš v rámci podnikateľských účtov .

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    Zita5
    Mám pocit , že sa trošku mýliš v rámci podnikateľských účtov .
    Keď si pozrieme klasický penazný denník tak v nom mame uvedený účet-kolonku zdanené u zdroja zrázkou a tam by sa mali podla mna úroky účtovať, lenže ja účtujem v programe Money S3 a ten uvedený účet neobsahuje.

    Peter123 je offline (nepripojený) Peter123

    Peter123
    Je chyba, ze pri svojich uvahach vychadzas z pohladov a nie zo zakona o dani z prijmov. Takze - penazny dennik sice tuto kolonku ma, ale uvedom si, ze v JU uctuju nielen podnikatelia ale aj napr. obcianske zdruzenia a pod.(zakon o uctovnictve).
    Pokial si podnikatel, nemozes ist cez "zdanene u zdroja zrazkou" a je spravne, ze progam MoneyS3 tuto volbu pre podnikatelov neponuka.
    Jediny spravny postup je cez kolonku 95 v DP. Pozri si §43 ods. 6 tam sa dozvies, ze ked si podnikatel, nie je splnena danova povinnost tym, ze platitel dane za Teba odviedol zrazku.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Iba na doplnenie § 6 ods. 5 písm. b/ Zákona o dani z príjmov - Príjmom z podnikania aleno inej samostatne zárobkovej činnosti sú aj úroky z peň. prostriedkov na bežných účtoch, ktoré sa používajú v súvislosti s dosahovaním príjmov z podnikania a samostatne zárobkovej činnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.