Zavrieť

Porady

Čo to môže byť za rastlinu? Je to ženšen?

Dobrý deň, nedávno som dostal od kolegyne takúto rastlinu - vraj je to ženšen z Ruska, ale keď som hľadal na internete, žiadnu podobnú rastlinu som nenašiel. Vedel by ste mi niekto poradiť, čo by to mohlo byť, príp. na čo by sa dala rastlinka použiť? Prikladám fotku + má to dlhý koreň (cca 10 cm), podobný chrenu.

Našiel som na internete čosi veľmi podobné, ale nie som si istý, či je to ono:
http://www.kotvicnikovafarma.cz/resi...g?w=1024&h=768. Listami mi to veľmi tú rastlinu pripomína, naviac keďže koreň maralí je tiež z Ruska, mohlo by to sedieť (keďže kolegyňa to priviezla odtiaľ).
Naposledy upravil Dann69 : 03.06.13 at 08:56
IMAG0400.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Je to pestrec maríánsky, vysoký bodliak - liečivá rastlina hlavne na pečeň. Český názov je ostropestrec. Čítaj viac tu
    doplnené: máš pravdu, unáhlila som sa, mám ho doma v zakoreňovači, už malý má to charakterické sfarbenie.
    Naposledy upravil kukučka : 29.05.13 at 21:51
    Dann69 To sa mi vôbec nezdá, kvet má síce ako bodliak, ale listy sú úplne iné a ani hlavička nie je pichľavá.
    Dann69 To už sa podobá viac, ale listy to má iné.
    Dann69 Nemáte niekto skúsenosti s tým koreňom maralím, ktorý som uviedol vyššie? Lebo mne sa to najviac podobá na neho.

    Čo to môže byť za rastlinu? Je to ženšen?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.