Zavrieť

Porady

Práca v zahraničí

Zamestnanec za SK firmu pracujúci v Nemecku (SK prevádzka) mal zrazené preddavky na daň. Pracoval tam celý rok 2005.
Otázka: ak použijem metódu vyňatia, kde si uplatní preddavky (riadok 60 alebo 61 DP typu A) a vôbec môže?....
Ako to je.
Prosím......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ak pracuje v slovenskej firme - aspoň tak tomu z tvojej otázky rozumiem, ale chodí do Nemecka na pracovné cesty, tak robí normálne klasické slovenské daňové priznanie. Príjem ani nezapočítava , ani nevyníma.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Druhá možnosť je, že je vyslaný slovenským zamestnávateľom na viac ako 183 dní, potom sa preddavky odvádzajú v Nemecku. Treba jasne doplniť zadanie.
    Tretia možnosť je , že SK zamestnávateľ má v Nemecku organizačnú zložku, v ktorej je zamestnaný. Potom sa tiež preddavky platia v Nemecku.
    Najhoršie je, že zamestnanci veľakrát ani netušia, u koho vlastne robia.

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Daniela, Johanka a iný ak môžte tak mi pomôžte s týmto prípadom.
    Klient je vyslaný slovenským zamestnávateľom na viac ako 183 dní, preddavky sa odvádzajú v Nemecku.
    Vo firme mi povedali, že mám použiť metódu vyňatia, dokonca si môže uplatniť aj daňový bónus na dieťa ale neviem či si môže uplatniť zrazené preddavky v Nemecku (riadok 60 alebo 61 DP typu A) a vôbec môže?....

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Silkov
    Daniela, Johanka a iný ak môžte tak mi pomôžte s týmto prípadom.
    Klient je vyslaný slovenským zamestnávateľom na viac ako 183 dní, preddavky sa odvádzajú v Nemecku.
    Vo firme mi povedali, že mám použiť metódu vyňatia, dokonca si môže uplatniť aj daňový bónus na dieťa ale neviem či si môže uplatniť zrazené preddavky v Nemecku (riadok 60 alebo 61 DP typu A) a vôbec môže?....
    Zrazené preddavky v Nemecku si neuplatňuješ. Na Slovensku ti vyjde daň 0,-Sk. Slovensko ti nevráti daň, ktorá bola odvedená v Nemecku.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zrazené preddavky zaplatené v Nemecku neuvádzaš v slovenskom DP. Nemáš kde, lebo s SRN máme v zmluve (ako si už správne uviedla) vyňatie príjmov. Na riadku 61 uvádazaš iba preddavky na daň zrazené z príjmov v SR. Možno Ťa k tomu zvádza poznámka č.11 v DP typ A, ktorá je ale nesprávna. Je to uverejnené aj na www.drsr.sk ako oznámenie o chybe.
    Daňový bonus mu môžeš uplatniť v prípade, že spĺňa všetky podmienky uvedené v § 33 ZoDP.

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Johanka alebo iný prosím Vás prešla som celu stránku www.drsr.sk a nejako to čo píšu o tej oprave č11 v DP typ A. nemôžem pohľadať. Prosím nasmerujte ma.....

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Silkov
    Johanka alebo iný prosím Vás prešla som celu stránku www.drsr.sk a nejako to čo píšu o tej oprave č11 v DP typ A. nemôžem pohľadať. Prosím nasmerujte ma.....
    Už som to našla dík.

    Chcem si len overiť.
    Ak je klient celý rok 2005 v Nemecku tak kurzuje všetký položky z potvrdenia od zamestnávateľa priemerom celého roka.
    Ak je tam časť roka tak každý príslušný mesiac čo tam pôsobil kurz príslušných mesiacov zpriemerovať. napr. 6-10 mesiac, kurz priemer mesiaca za mesiace 6,7,8,9,10 a to všetko sčítať a deliť počtom mesiacov - 5.....

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ane
    Poradí mi niekto čo z príjmami z pracovného pomeru v Írsku a Anglicku
    Príjem z pracovného pomeru v Írsku sa v DP započítava , príjem z Anglicka je príjem vyňatý. V každom prípade rezident Slovenska si musí podať DP nielen v spomínanom štáte , ale aj na Slovensku.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ane
    Poradí mi niekto čo z príjmami z pracovného pomeru v Írsku a Anglicku
    Súhlasím s Danielkou, len opravím, že pri príjmoch z Írska sa započítava daň zaplatená v Írsku na daňovú povinnosť , ktorá vznikne v DP podanom v SR.
    Do DP podaného v SR musíš uviesť tzv. celosvetové príjmy. Pri výpočte sa potom postupuje podľa Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia, podpísanou s tou-ktorou krajinou.
    Ane, trocha skús pohľadať témy súvisiace so zdaňovaním príjmov zo zahraničia. Je tu veľa konkrétnych príkladov. Ak nenájdeš nič vhodné, napíš konkrétne čísla - hrubá mzda, zaplatené poistné a zrazená daň .

    Ane je offline (nepripojený) Ane

    Ane
    Ďakujem DanielaSĽ a Johanka. Nie som ešte tak zbehlá na porade. Registrovala som sa len nedávno. Niečo som si už naštudovala z literatúry ale tu je to fajn overiť a doplniť vedomosti spoločne.

    Santal11 je offline (nepripojený) Santal11

    Santal11
    Dobry den, neviem na koho sa mam s danym problemom obratit.
    Sme slovenska firma, ktora ma dcersku firmu v ceskej republike.
    Nasi veduci pracovnici maju pracovat na zaklade dohody o pracovnej cinnosti v ceskej dcerskej firme - riadit ludi v cechach.
    Ako mam v tomto pripade postupovat co sa tyka formularov E101 a pod? Kolegyne z ciech nam povedali, ze nasi ludia nemusia mat formular E101 nakolko v cechach sa neplatia odvody z dohod. Ake by bolo pre nas najlepsie riesenie, co sa tyka odvodou a formularov?
    Vopred dakujem za vsetky rady.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.