Zavrieť

Porady

Dańový bonus a výše pojistného

Chtěl bych se zeptat shánim materiály na svou závěrečnou práci, kde porovnávam českou daň z příjmů a slovenskou. Můžete mi někdo vysvětlit jak je to s daňovym bonusem na ditě pokud budu dělat roční zůčtování příjmů za rok 2005. V příspěvcích jsem někde našel, že se uplatňuje 5400 a někde 5000 stím, že prvních 8 měsíců 400 a zbytek 450 sk. A k tomu pojištění jde za rok 2005 ještě odečíst těch 0,5%. Díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    Ahoj, tak danový bonus za rok 2005 prývch 8 mesiacov preto 400,- lebo tam platil ešte starý zákon o dani z príjmov potom od 09/05 mesiaca stúpil do platnosti nový zákon, ktorým sa zvýšil daňový bonus na 450,- na jedno dieťa...tu nájdeš ostatné veci ohladom dani z príjmov v SR http://www.porada.sk/showthread.php?t=6023

    Pekný den...

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    guest007
    Chtěl bych se zeptat shánim materiály na svou závěrečnou práci, kde porovnávam českou daň z příjmů a slovenskou. Můžete mi někdo vysvětlit jak je to s daňovym bonusem na ditě pokud budu dělat roční zůčtování příjmů za rok 2005. V příspěvcích jsem někde našel, že se uplatňuje 5400 a někde 5000 stím, že prvních 8 měsíců 400 a zbytek 450 sk. A k tomu pojištění jde za rok 2005 ještě odečíst těch 0,5%. Díky
    S daňovým bonusom je to tak, ako bolo napísané predomnou. Tých 0,5 % v roku 2004 a 2005 bolo zníženie odvodu zamestnanca na starobné poistenie na jedno dieťa. Napr.: 2 nezaopatrené deti: odvod zamestnanca namiesto 4 % bude 4 - 1 = 3 % odvod na starobné poistenie.
    Mimochodom, máš super nick .

    guest007 je offline (nepripojený) guest007

    guest007
    Děkuju moc už to chápu a mužu pokračovat v práci...Ale ještě jeden malej dotaz prej bylo taky cílem reforem zjednodušení zákona, ale moc mi to nepřijde

    guest007 je offline (nepripojený) guest007

    guest007
    A právě že jsem se někde dočet, že se reforma dělá kvůli zjednodušení a množství novelizací, které proběhli v zákonech a zda se mi, že se to i ted novelizuje nějak moc. Nějak mě docela dostalo to zvednutí bonusu ke konci roku, když je od 1.1.2006 zase úplně jiná výše a také to odečtení těch 0,5% holt to u nás není. Jinak podle mě je rovná daň dobrá myšlenka!

    guest007 je offline (nepripojený) guest007

    guest007
    můžu ještě jeden malý dotaz není na Slovensku náhodou možnost uplatnění společného zdanění manželů jako je tomu v čechách, když jsem prohlížel zákon žadnej paragraf jsem tam nepostřehl

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    guest007
    můžu ještě jeden malý dotaz není na Slovensku náhodou možnost uplatnění společného zdanění manželů jako je tomu v čechách, když jsem prohlížel zákon žadnej paragraf jsem tam nepostřehl
    No pri tých 0,5% sa jedná o sociálne poistenie - čiže sa uvádza v Zákone o sociálnom zabezpečení a danový bonus patrí do zákona o dani z príjmov. ...
    Naposledy upravil Steven111 : 11.03.06 at 14:19

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    0,5 % už nie je ani v SR, od 1.1.2006.
    Čo sa týka spoločného zdaňovania manželov - neviem, čo sa pod tým myslí v ČR, ale u nás je to v zákone o DzP upravené iba v súvislosti so zdanením príjmov plynúcich z majetku, ktorý je predmetom bezpodielového spoluvlastníctva manželov.

    guest007 je offline (nepripojený) guest007

    guest007
    U nás je společný zdanění tak, že pokud má jeden z manželů vysoký příjem a drůhý třeba žádny tak si můžou příjmy rozdělit a tím si snižit daňovej základ a tím pádem i daň. Je to nový a jde to u nás poprvé uplatnit za loňskej rok.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    guest007
    U nás je společný zdanění tak, že pokud má jeden z manželů vysoký příjem a drůhý třeba žádny tak si můžou příjmy rozdělit a tím si snižit daňovej základ a tím pádem i daň. Je to nový a jde to u nás poprvé uplatnit za loňskej rok.
    U nás to platilo v starom zákone o dani z príjmu /spolupracujúce osoby/, ale už neplatí

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    To u nás tiež bolo. Išlo o delenie príjmov a výdavkov medzi spolupracujúce osoby, nemuseli to byť iba manžel, manželka , ale aj ich deti (tie boli obmedzené vekom), ktoré žili s daňovníkom v spoločnej domácnosti. Na daňovníka muselo ísť min. 80 % a 20 % sa mohlo rozdelilo podľa potreby. Že by ste to od nás "odkukali" ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.