Zavrieť

Porady

ukonceni pracovneho pomeru pocas pn

dobry den chcem sa opytat som na pn mam rizikove tehotenstvo vyhodili ma pocas pn podla paragrafu 71 pracovala som cez agenturu chcem sa opyat ci pn mi bude platit socialna poistovna alebo sa mam nahlasit na urade prace dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 71
    (1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

    v tomto pripade nejde o "vyhodenie pocas pn"

    pozri aj tu http://www.porada.sk/t216970-skoncen...-pocas-pn.html

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Sociálna poisťovňa Ti i nadalej bude platiť PN, počas PN ťa nezaevidujú na UP.
    Takže s rozhodnutím o poberaní nemocenských dávok chod do ZP , aby ťa tam zaevidovali ako poistenca štátu a nenaháňali o pár rokov.

    Ak máš splnenú podmienku 270 dní poistenia v posledných 2 rokoch tak budeš mať aj nárok na MD, pokiaľ ti nevznikne nové poistenie .
    veronika225 co to znamna 270 dni poistenia?
    Xanti 270 dní poistenia znamená 270 dní pracovného pomeru alebo dobrovolného poistenia alebo živnosti kedy sa platia odvody do SP.

    ukonceni pracovneho pomeru pocas pn

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.