Zavrieť

Porady

ukončenie pracovného pomeru počas PN

Prosím Vás o radu. Dňa 30.09.2009 mi končí pracovný pomer na dobu určitú ( 1 rok ), ktorý sa zamestnávateľ rozhodol mi nepredĺžiť z dôvodu môjho tehotenstva. Od augusta som na rizikovom tehotenstve, čiže vypísaná na PN. Môže zamestnávateľ ukončiť PP aj počas PN? Nemal by tak urobiť až dňom ukončenia PN a nástupu na materskú dovolenku ?

Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pracovny pomer dohodnuty na dobu urcitu konci dohodnutym dnom, bez ohladu na to, ci ste v tom case na PN, alebo aj na materskej ci rodicovskej.

    Dodenko je offline (nepripojený) Dodenko

    Dodenko
    Aj ja mám taký prípad , že zamestnankyňa je PN a má PP uzavretý na dobu určitú do 30.9.2009. Chcem sa len spýtať, že či netreba dať žiadne
    písomné oznámenie , že PP sa ukončil, aby náhodou po ukončení PN nenastúpila do práce s tým, že už má PP na dobu neurčitú. Alebo stačí jej iba odovzdať zápočtový list.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Dodenko Pozri príspevok
    Aj ja mám taký prípad , že zamestnankyňa je PN a má PP uzavretý na dobu určitú do 30.9.2009. Chcem sa len spýtať, že či netreba dať žiadne
    písomné oznámenie , že PP sa ukončil, aby náhodou po ukončení PN nenastúpila do práce s tým, že už má PP na dobu neurčitú. Alebo stačí jej iba odovzdať zápočtový list.
    Pošli oznámenie v tom zmysle, že nakoľko bol PP uzatvorený do dobu určitú do 30.9.2009, týmto dňom PP končí. Z-ca poodhlasuj zo SP, ZP. Po ukončení PN nech si vybaví výstupné formality.

    ajka5 je offline (nepripojený) ajka5

    ajka5
    A ako je to zo zamestnancom. Kedze je na PN nemôze sa ist hlasit na UP a tiez na SP ( SP má doklad o PN). A čo ZP? Stačí az po skončení PN. A čo ked je to dlhodoba PN - nielko mesiacov?

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    ajka5 Pozri príspevok
    A ako je to zo zamestnancom. Kedze je na PN nemôze sa ist hlasit na UP a tiez na SP ( SP má doklad o PN). A čo ZP? Stačí az po skončení PN. A čo ked je to dlhodoba PN - nielko mesiacov?
    na ZP by mala zájsť do 8dní, no tam to nie je také prísne. Bude potrebovať doklad o poberaní nemocenksého a ak ešte zamestnávatel zam.ca neodhlásil, tak radšej zobrať aj zápočtový list ako doklad o ukončení PP.no najlepšie sa informovať vo svojej zp

    ajka5 je offline (nepripojený) ajka5

    ajka5
    Dakujem. Uz som tam dnes pre istotu volala a stačí iba kópia ukončenia dokladu PN, kedze zamestnávatel uz nahlasil moju doterajšiu PN. Ak keby ukončenie malo byt o pol roka.

    ukončenie pracovného pomeru počas PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.