Zavrieť

Porady

prenajom bytu za rok 2013

ak prenajimam byt za rok 2013 okrem 500 euro vsetko podlieha dani ako by sa dalo znizit ZD ? ak nehnutelnost nemam zaradenu do podnikania. mozem prepisat cast na manzela a rozdelit to 500 euro na neho a 500 e na mna a ostasne zdanit? alebo mozem este aj na dieta ? chcela by som dopredu rozmyslat a nie na konci roka sa prekvapit aka vysoka bude dan ..dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anka_p je offline (nepripojený) anka_p

    anka_p
    príjem z prenájmu sa nezodvodňuje.......žiadne preddavky na ZP, nedoplatky či preplatky zo strany ZP nehrozia......
    len je potrebné DP správne vypísať, patrí do § 6 ods. 3 ZDP
    tictac7 ...som sa opravila :-)

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ja ešte doplním, že je možné rozdeliť príjmy v takom pomere - aký bude najvýhodnejší - napr na teba by sa dal príjem do výšky 50% NČZD - aby si nemusela podávať DP - a zvyšok manžel. Ale to aj záleží od ostatných manželových príjmov, aj od toho, či si teba "uplaltňuje" v DP ? .. ..

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    pokiaľ je byt v BSM, tak môžeš príjmy rozdeliť aj na seba, aj na manžela a obaja máte nárok na 500 EUR nezdanených. Nezabudnite sa však obaja zaregistrovať na DÚ. ...a aj nájomná zmluva, na strane prenajímateľa, nech je uzavretá s vami oboma.
    evkap. ak nemam iny prijem potom ostatne vsetko podliaha dani chapem to spravne ze? uz sa nezdanitelna cast na danovnika v tomto pripade uplatnit nemoze
    tictac7 áno, nezdaniteľná časť sa uplatniť nemôže

    MartaP je offline (nepripojený) MartaP

    MartaP
    Moja sestra prenajíma byt,za rok 2013 to bolo 840,-eur. Od júla 2013 poberá starobný dochodok,za rok 2013 to bolo

    1500,- eur. Spolu to je 2340,-eur.Ako si má vyrátat,kolko bude platiť daň.Ďakujem


    Nemá iný príjem,len ten čo som uviedla.Potom do danového priznania dá len
    tých 840 - 500´=340,-eur a daň bude platiť z tejto sumy? Starobný dôchodok tam
    nezahrnie?
    .
    Naposledy upravil MartaP : 07.02.14 at 22:13

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Marta P Ja som z Tvojho príspevku pochopila, celý príjem z prenájmu bol 840 eur ? a 1500 eur dôchodok ? - ten nie je zdaniteľný príjem - mala ešte nejaký iný zdaniteľný príjem okrem toho príjmu z prenájmu ?

    prenajom bytu za rok 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.