Zavrieť

Porady

Danove priznanie

Dobry den,
chcela by som sa opytat Vas skusenejsich. Ked som v roku 2005 kupovala pocitac na splatky, mozem si ho dat do vydavkov? Ak ano co k tomu potrebujem?
Vdaka
Naposledy upravil mango28 : 11.03.06 at 14:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mango28 je offline (nepripojený) mango28

    mango28
    Zabudla som dodat, ze som to kupovala na splatky ako fyz. osoba. A ja davam danove priznanie zo zamestnania + z podnikania.

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    Ahoj, ak si ten počítač kupovala ako občan tak si ho nemôžeš uplatniť ako danový výdavok....

    mango28 je offline (nepripojený) mango28

    mango28
    a keby som to akoze kupovala od niekoho ???, na kupnopredajnu zmluvu a vystavila doklad? ide o sumu menej ako 20 000,-

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    mango28
    a keby som to akoze kupovala od niekoho ???, na kupnopredajnu zmluvu a vystavila doklad? ide o sumu menej ako 20 000,-
    Je už celý splatený a ako dlho sa splácal?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    mango28
    Ano je splateny, 10 mes.
    Ak ho preukazateľne používaš na podnikanie ja osobne by som ho zaradila do majetku a odpísala ho do VOZD.
    Ak môžu byť pochybnosti, že v v priebehu tých 10 mesiacov bol používaný len pre súkromné účely, krátila by som OC o 1/4 /ročný odpis pri odpisovaní PC nad 30 000/ a zvyšok odpísala.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Steven111
    Taký je danový system,,,co uz....mala si to kupovať na živnosť...
    FO občan môže preradiť majetok z osobného používania do obchodného majetku. Ocení ho podľa § 25 ods.1 písm.d/ ZoDP.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Určite by som sa na to nevykašľala. Tu je citácia paragrafu, ktorý spomína Johanka:

    1/ Vstupnou cenou hmotného majetku a nehmotného majetku je a) obstarávacia cena; obstarávacou cenou majetku nadobudnutého od fyzickej osoby darom alebo vkladom je obstarávacia cena zistená u darcu alebo vkladateľa, len ak ide o majetok, ktorý u darcu alebo vkladateľa nebol zahrnutý do obchodného majetku, pričom pri jeho predaji uskutočnenom v deň darovania alebo vkladu by sa naň nevzťahovalo oslobodenie podľa § 9,

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ja len ticho obdivujem živnostníkov, ktorí sa snažia sami si urobiť účtovníctvo a DP. Viem, že každá koruna je dobrá, ale niekedy mi to pripadá riadny hazard.
    To ocenenie je takto:
    Ak kúpim PC za 40 tis. ako občan v roku 2005, preradím ho do obch.majetku a odpisujem ho z OC 40.tis.Sk.
    Ak by som ho kúpila v roku 2004, OC bude 30 tis.(odpočítam od 40 tis. odpis za prvý rok 10 tis. ) a doodpisujem ho za 3 roky.

    Evina napísala iba písm. a/, pripájam písm.d/:Vstupnou cenou majetku je cena určená podľa písm.a/ a b/ pri preradení majetku z osobného užívania FO do obch.majetku, pričom za roky nepoužívania majetku na zabezpečenie zdaniteľného príjmu sa odpisy neuplatňujú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.