Zavrieť

Porady

vcely ktore nas ohrozuju....

osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

volakedy som sa uz tu pytala,ale neviem to najst....
postavili sme si na zahrade po mojej babke taky domcek-chatku....
na pozemku pred nami zije mamin bratranec a chova vcely-cely zivot ich mal dakde,ale teraz ich dal k nasmu pozemku....
neda sa vyjst von bez kukiel,neda sa absolutne nic robit,sediet na terase....skratka nic.
vcely od rana do vecera lietaju a stipu ako blaznive.
planujeme urobit vysoku zabranu ponad ktoru by teoreticky mali nadlietavat,ale ci to bude fungovat....
ako to mame riesit,investovali sme do toho a teraz sa tam nemozeme ani pohnut.
mam nejaku sanucu to riesit,lebo majitel si ich prelozit nechce....
Usporiadat
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Osky je to veľmi nepríjemné, hlavne pre tých, čo majú alergiu...a nikdy nevieš kto ju má, možno o tom ani nevie. Nemyslím, že zábrana pomôže....ja to vidím len na opätovný rozhovor so susedom, možno by stačilo, keby si ich dal na druhý koniec záhrady.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Namiesto vysokej zábrany radšej nasaďte rastliny, ktoré majú včely radi, aby sa mohli venovať zberaniu potravy a nie útočeniu na vás. Možno by ešte stálo za úvahu otočiť úle tak, aby terasa nebola priamo v letovej dráhe včiel.
Pokiaľ na niekoho sadne včela, netreba začať mávať rukami a "tancovať", treba zostať pokojne a včela odletí, alebo ju preložiť opatrne za krídlo na najbližšiu rastlinu.
Výber z rastlín : http://sk.wikipedia.org/wiki/V%C4%8D...1rska_rastlina
Ešte doplním : včely sú užitočné.
Naposledy upravil Dav : 29.05.13 at 10:00
4 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

§ 127, ods. 1 Občianskeho zákonníka, podľa ktorého sa vlastník veci musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv.
Vlastníkovi veci zakazuje
c) nechať chované zvieratá unikať na susediaci pozemok
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Asi by som pri plote robila poriadne táboráky a pravidelne....aspoň tri vedľa seba...
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

je to veľmi nepríjemné a nebezpečné, ale dá sa pomôcť práve rôznymi zábranami
tiež máme včely a nie sú blízko susediaceho pozemku, ale po celej dĺžke sme vysadili tuje, ktoré nútia včely nadlietavať, od suseda, ku ktorému sú včely vchrbtom, ideme dávať zábrany vo výške cca 1,8 m
tiež si treba uvedomiť, že bez včiel, nebude ani nás, bez opeľovačov nebude nič / iný hmyz to nezvládne/, už teraz vidieť na úrode ovocia, že včelárov je málo a ovocia - aj keď je kvetov dosť - sa urodí oveľa menej
skúste znovu hľadať nejaké spoločné riešenie, napr. mohol by včelstvá otočiť iným smerom
prajem krásny deň bez štípancov a nepríjemností
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kopretinka
§ 127, ods. 1 Občianskeho zákonníka, podľa ktorého sa vlastník veci musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv.
Vlastníkovi veci zakazuje
c) nechať chované zvieratá unikať na susediaci pozemok
Vcela asi nie je "chovne" zviera .-)
0 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

terezamaria
Osky je to veľmi nepríjemné, hlavne pre tých, čo majú alergiu...a nikdy nevieš kto ju má, možno o tom ani nevie. Nemyslím, že zábrana pomôže....ja to vidím len na opätovný rozhovor so susedom, možno by stačilo, keby si ich dal na druhý koniec záhrady.
Sused sa volá bratranec

ale ak sa nevie bratranec dohodnúť so sesternicou - - to už teda musí byť "rodina"

PS
Mohli by povedať obaja rodičom = čo ak sa dohodnú súrodenci
0 1
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

arizona
kopretinka
§ 127, ods. 1 Občianskeho zákonníka, podľa ktorého sa vlastník veci musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv.
Vlastníkovi veci zakazuje
c) nechať chované zvieratá unikať na susediaci pozemok
Vcela asi nie je "chovne" zviera .-)
Polla mňa sa o chovné zviera staráš, lebo máš z neho hmotný úžitok (na rozdiel od panelákových psov, kde máš úžitok pocitový )
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Porozprávaj sa s bratrancom že tie včely jednoducho musí premiestniť, pretože je to jednoduhšie riešenie ako premiestniť záhradný domček.
Slušne ho upozorni, že v opačnom prípade to budeš musieť riešiť všetkými dostupnými prostriedkami a biolitmi :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
http://stavebnictvo.sk/profiles/blog...vanych-zvierat

http://www.epravo.cz/top/soudni-rozh...ami-39751.html
Naposledy upravil marjankaj : 20.06.13 at 12:48
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

julysak
arizona
kopretinka
§ 127, ods. 1 Občianskeho zákonníka, podľa ktorého sa vlastník veci musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv.
Vlastníkovi veci zakazuje
c) nechať chované zvieratá unikať na susediaci pozemok
Vcela asi nie je "chovne" zviera .-)
Polla mňa sa o chovné zviera staráš, lebo máš z neho hmotný úžitok (na rozdiel od panelákových psov, kde máš úžitok pocitový )
.....si píš ,ze mam pocitovy úzitok s mojho panelakoveho " kuratka"....:-P
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať