Zavrieť

Porady

prispevok v nezamestanosti- prijem manzelky?

FO si robi danove priznanie. Ma len prijmy zo zavislej cinnosti. Moze si na manzelku uplatnit nezdanitelnu ciastku, ked bola cely rok nezamestnana a poberala posledne 3 mesiace prispevok v nezamestnanosti, dovtedy bola zamestnana. Je tento prispevok prijmom manzelky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    katkas
    FO si robi danove priznanie. Ma len prijmy zo zavislej cinnosti. Moze si na manzelku uplatnit nezdanitelnu ciastku, ked bola cely rok nezamestnana a poberala posledne 3 mesiace prispevok v nezamestnanosti, dovtedy bola zamestnana. Je tento prispevok prijmom manzelky?
    Ahoj, takže príspevok nezamestnanosti sa nezahrna do príjmu manželky
    § 11
    Nezdaniteľné časti základu dane
    suma zodpovedajúca 19,2-násobku sumy životného
    minima64) platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho
    obdobia ročne na manželku (manžela) žijúcu
    s daňovníkom v domácnosti,57) ak nemá vlastný
    príjem; ak má vlastný príjem nepresahujúci túto
    sumu ročne, nezdaniteľná časť základu dane je rozdiel
    medzi touto sumou a vlastným príjmom manželky
    (manžela); do vlastného príjmu sa nezahŕňa zvýšenie
    dôchodku pre bezvládnosť, štátne sociálne
    dávky43) a štipendium poskytované študujúcim sústavne
    sa pripravujúcim na budúce povolanie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katkas
    FO si robi danove priznanie. Ma len prijmy zo zavislej cinnosti. Moze si na manzelku uplatnit nezdanitelnu ciastku, ked bola cely rok nezamestnana a poberala posledne 3 mesiace prispevok v nezamestnanosti, dovtedy bola zamestnana. Je tento prispevok prijmom manzelky?
    Uplatníš si na manželku 87936-jej príjem z podpory.

    Bavi je offline (nepripojený) Bavi

    Bavi
    katkas
    FO si robi danove priznanie. Ma len prijmy zo zavislej cinnosti. Moze si na manzelku uplatnit nezdanitelnu ciastku, ked bola cely rok nezamestnana......bola nezamestnaná??? a poberala posledne 3 mesiace prispevok v nezamestnanosti, dovtedy bola zamestnaná....alebo zamestnaná??? . Je tento prispevok prijmom manzelky?
    ...................

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katkas
    FO si robi danove priznanie. Ma len prijmy zo zavislej cinnosti. Moze si na manzelku uplatnit nezdanitelnu ciastku, ked bola cely rok nezamestnana a poberala posledne 3 mesiace prispevok v nezamestnanosti, dovtedy bola zamestnana. Je tento prispevok prijmom manzelky?
    Až teraz som vlastne zistila, že v tom príspevku niečo nie je v poriadku. Bola nezamestnaná, alebo nebola, poberala príspevok? nepoberala? Tak ako to je v skutočnosti?

    katkas je offline (nepripojený) katkas

    katkas
    no zjednodusene, je prispevok v nezamestnanosti povazovany za prijem manzelky ci nie?

    zistujem to pre znameho a zle som to naforulovala, bola nezamestnana cely rok.

    Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

    Lanaj
    katkas
    no zjednodusene, je prispevok v nezamestnanosti povazovany za prijem manzelky ci nie?

    zistujem to pre znameho a zle som to naforulovala, bola nezamestnana cely rok.
    Príspevok v nezamestnanosti sa zarátava do príjmu manželky.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katkas
    no zjednodusene, je prispevok v nezamestnanosti povazovany za prijem manzelky ci nie?

    zistujem to pre znameho a zle som to naforulovala, bola nezamestnana cely rok.
    Na uplatnenie odpočtu na manželku sa do jej príjmu zaratáva aj podpora v nezamestnanosti.

    LudmilaM je offline (nepripojený) LudmilaM

    LudmilaM
    mozem k tejto teme? ak sa zamestnanec ozeni 1.7.2006 a chce si uplatnit manzelku uplatnit si ju moze za 6 mesiacov alebo sa mesiac jul nemoze este zaratat , ak by mal sobas 2.7 tak by sa nezarataval , dakujem za odpovede

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    LudmilaM
    mozem k tejto teme? ak sa zamestnanec ozeni 1.7.2006 a chce si uplatnit manzelku uplatnit si ju moze za 6 mesiacov alebo sa mesiac jul nemoze este zaratat , ak by mal sobas 2.7 tak by sa nezarataval , dakujem za odpovede
    Ak daňovník žije s manželkou len niekoľko kalend.mesiacov, môže si znížiť ZD podľa § 11 ods.4 len o sumu 1/12 NČZD za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého bola splnená podmienka spoločnej domácnosti.

    LudmilaM je offline (nepripojený) LudmilaM

    LudmilaM
    takze ak sa zosobasili 1.7 tak beriem v úvahu aj mesiac júl, dakujem , len som si to chcela potvrdit

    vysky je offline (nepripojený) vysky

    vysky
    A ako je to s výhrou?
    napr. v stávkovej kancelárii?
    Tiež sa zaráta do príjmu, ak je manžel nezamestnaný?

    LudmilaM je offline (nepripojený) LudmilaM

    LudmilaM
    ak je to vyhra v stavkovej kancelarii a ta je povolena ministerstvom financii tak takyto prijem je od dane oslobodeny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.