Zavrieť

Porady

Platca DPH - ako urobiť zmenu v regist. pokl. - súrne

Od napr. 01.06.2013 je živnostník platca DPH. Do 31.05.2013 nebol platca DPH. Dal si preinštalovať registračnú pokladňu u technika. Ak teraz zadá do pokladne akýkoľvek tovar, že ho predal, tak sa doklad vytlačí ako keď nebol platca DPH iba jedna cena. Potom si vytlačí dennú uzávierku, pre kontrolu a tam je rozpísané základ, DPH a spolu.
Viem mi niektor poradiť, či má teraz každý jeden tovar ručne zaevidovať ako to urobil na začiatku podnikania aby bločky tlačilo v poriadku? A ak áno, tak bude nahadzovať celkovú cenu tovaru? Napr. múka stojí 0,40 EUR, tak do registračnej pokladne nahodí cenu pre múku spolu: 0,40 EUR, alebo bude nahadzovať základ pre múku 0,33 + DPH, lebo ak by sa nahadzoval základ tak to by bolo náročne.
Veľmi pekne prosím o radu, je to dosť súrne a dôležité aby som čím skôr zistila odpoveď. Vopred každému ďakujem za každú radu.
Naposledy upravil SMartina : 01.06.13 at 05:38 Dôvod: stal som sa platcom dph
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Platca DPH - ako urobiť zmenu v regist. pokl. - súrne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.