Zavrieť

Porady

zaradenie IM do podnikania

Caute všetci,
najprv by som Vás rada všetkých pozdravila a poďakovala za úžasné rady.
A keďže som tu nová, mám nejakú otázku: otec podniká a kúpil notebook v 10/2004 za 53900,-. A však podnikať začal až od 1.6.2005. Chcem mu zaradiť notebook do podnikania v zostatkovej cene 40425,- a za r. 2005 vypočítať odpisy. Je správne, keď budem považovať za vstupnú cenu 53900,- a teda počítať odpis ako v 2.roku? Potom by = 13475,- ?
Aký doklad mám vyplniť pre zaradenie do podnikania a tiež kartu IM? Nemá niekto kartu IM (ako ju vyplniť - s novou cenou, aby bolo vidieť, že sa jedná už o rok odpísaný IM) v xls a tiež inventúrnu kartu?

Vďaka za odpoveď. Veronika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Weronika
    Caute všetci,
    najprv by som Vás rada všetkých pozdravila a poďakovala za úžasné rady.
    A keďže som tu nová, mám nejakú otázku: otec podniká a kúpil notebook v 10/2004 za 53900,-. A však podnikať začal až od 1.6.2005. Chcem mu zaradiť notebook do podnikania v zostatkovej cene 40425,- a za r. 2005 vypočítať odpisy. Je správne, keď budem považovať za vstupnú cenu 53900,- a teda počítať odpis ako v 2.roku? Potom by = 13475,- ?
    Aký doklad mám vyplniť pre zaradenie do podnikania a tiež kartu IM? Nemá niekto kartu IM (ako ju vyplniť - s novou cenou, aby bolo vidieť, že sa jedná už o rok odpísaný IM) v xls a tiež inventúrnu kartu?

    Vďaka za odpoveď. Veronika
    Zaradíš ho cez ID, ak robíš v SW tak Ti to sám všetko vyrobí, ak nie pošlem Ti nejaká vzor. Do karty dáš rok obstarania, spočítaš odpisy a odpis v prvom roku si neuplatníš, lebo je "pasé". Uplatníš si len 2 rok. V karte práve je treba vidieť, že odpis nie je prerušený ale že si uplatňuješ až v 2 roku, kedy je v majetku firmy.

    Weronika je offline (nepripojený) Weronika

    Weronika
    ďakujem veľmi pekne. takže tú vstupnú cenu pre zaradenie mám aj s tým odpisom dobre? V SW nerobím a ak mi pošleš nejaký ten ID budem rada.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Weronika
    ďakujem veľmi pekne. takže tú vstupnú cenu pre zaradenie mám aj s tým odpisom dobre? V SW nerobím a ak mi pošleš nejaký ten ID budem rada.
    Ano..............

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Weronika
    Caute všetci,
    najprv by som Vás rada všetkých pozdravila a poďakovala za úžasné rady.
    A keďže som tu nová, mám nejakú otázku: otec podniká a kúpil notebook v 10/2004 za 53900,-. A však podnikať začal až od 1.6.2005. Chcem mu zaradiť notebook do podnikania v zostatkovej cene 40425,- a za r. 2005 vypočítať odpisy. Je správne, keď budem považovať za vstupnú cenu 53900,- a teda počítať odpis ako v 2.roku? Potom by = 13475,- ?
    Aký doklad mám vyplniť pre zaradenie do podnikania a tiež kartu IM? Nemá niekto kartu IM (ako ju vyplniť - s novou cenou, aby bolo vidieť, že sa jedná už o rok odpísaný IM) v xls a tiež inventúrnu kartu?

    Vďaka za odpoveď. Veronika
    Len taká moja úvaha: a prečo by nemohol ten notebook považovať za zriaďovacie výdavky a odpisovať ich ako v 1. roku? Ešte otázka - k čomu ho využíval v r.2004 ako súkr. osoba? Teraz ho využíva výlučne iba pre firemné účely? Pretože ak nie, podľa mňa by si mala % krátiť aj tie odpisy.

    zaradenie IM do podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.