Zavrieť

Porady

Vyplatenie životnej poistky

Dúfam, že som sa správne zaradila . Dostala sa ku mne taká informácia ohľadom životných poistiek, ktorá sa mi vôbec nepozdáva, tak sa teda obraciam na vás... Vraj si môže druh alebo družka, ktorá žije s partnerom v spoločnej domácnosti viac ako 15 rokov, požiadať po smrti partnera dať vyplatiť životnú poistku, aj keď má v poistke uvedených iných príjemcov... Vôbec sa mi to nezdá, to by bolo predsa porušenie zmluvy. Stretli ste sa vy s niečím takým?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Pokial by nebol v zmluve uvedeny ziaden prijemca poistneho po smrti poistnika a v pripade ze po smrti poistnika by partner (druh-druzka) bola opravnena dedit a ziaden iny dedic by neexistoval alebo by sa dedicia takto dohodli (dedenie zo zavetu - zo zakona - v pripad- potom by pripadalo v uvahu aj dedenie pozostalostnej poistky - resp. poistneho plnenia za poistku aj takymto partnerom.
    Pri dedeni podla zakona su 4 skupiny dedicov. V tomto pripade by musela nasta situacia dedenia v 2 skupine.

    Ak nededia potomkovia poručiteľa, dedí v druhej dedič*skej skupine manžel, poručiteľovi rodičia a osoby, ktoré žili s poručiteľom najmenej jeden rok pred jeho smrťou v spoločnej domácnosti.

    Ale pokial je v poistnej zmluve uvedena osoba ktora je opravnena na vyplatenie poistnej sumy - tak toto nieje predmetom dedictva
    Naposledy upravil dmc : 04.06.13 at 05:18
    chelsea87 Ide práve o to, že môj otec mal družku, s ktorou žil v spoločnej domácnosti.. Neviem, kto bol určený na poistné plnenie. Keď niekoho určil, tak to plne rešpektujem. Ide o to, aby poistka nebola vyplatená jeho družke ale jeho priamym potomkom (mne a bratovi). Ak si určil ju (o čom silne pochybujem), tak beriem, nech si nechá čo jej patrí. Len my prišlo odveci, že ona bude dediť, i keď má priamych potomkov.

    Vyplatenie životnej poistky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.