Zavrieť

Porady

Výdavky na leasing

Ak klient má auto na leasing v podnikaní a tieto výdavky mu postačujú na pokritie zisku vo firme. Ak by si uplatnil všetký výdavky napr. stravne v ČR a i. bol by v strate! Musí si učtovať tieto na viac výdavky......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Treba však aj rozmýšľať do budúcna. Možno už tuší , aké má zákazky na tento rok, aký bude mať príjem ... Niekedy poteší, ak sa dá odpočítať nejaká strata z minulých období....

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Ak ale pomýšľa na budúci úver, tak by som radšej neuplatnil niektoré druhy výdavkov a ostal v malom pluse. Zároveň by som pozrel na to, ako vyzerá môj výkaz o majetku z pohľadu banky.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    To je výrazne individuálne. Na získanie úveru, ak nemá iný duh príjmu, mu malý zisk nepomôže. Takisto mať stále stratu, aj keď sa do nej dostane cesťákmi nie je rozumné. Možno by stačilo znížiť vreckové, však je od 5 do 40 %.
    Horšie je, že veľa SZČO žije len pre dnešný deň a nejaké myslenie do budúcnosti? Pozerajú na mňa si takto .

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Johanka
    ....
    Horšie je, že veľa SZČO žije len pre dnešný deň a nejaké myslenie do budúcnosti? Pozerajú na mňa si takto .
    Súhlasím, ale zas zďaleka nie všetci. Už pri rozhovore o prvých výsledkoch a "čo ďalej" myslíme aj na "zadné vrátka"

    Rita K je offline (nepripojený) Rita K

    Rita K
    Prosím, poradte mi, v júni 2005 som si kúpila osobné auto na leasing do podnikania. Leasing je na 6 rokov. Akontáciu som zaplatila vo výške 120750,-, plus havarijnú, zákonnú poistku a nejaký poplatok za uzavretie zmluvy. Mesačne mi z účtu sťahujú splátku vo výške 6200,-.Učtujem v jednoduchom účtovníctve. To auto mam v podnikaní od 1. 7. 2005. Ako to mám zaúčtovať do peňažného denníka?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Nedá sa odpovedať bez splátkového kalendára. Je to tu všetko rozobraté aj s priloženými pomocnými tabuľkami na uľahčenie výpočtov. Vo vyhľadávaní iba zadaj "leasing".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.