Zavrieť

Porady

Mám nárok na vrátenie dane po skončení štúdia?

V júny som skončil Bc. štúdium a od septembra pokračujem na Ing. Cez leto som nemal štatút študenta, ten mi zanikol po zložení štátnic. Ale cez leto som pracoval na dohodu a v marci som si podal daňové priznanie. Mám nárok na vrátenie dane aj napriek tomu, že som nebol študent? Doteraz mi nič neprišlo a tak chcem vedieť, či to má zmysel riešiť.
Mám preplatok, DP bolo vyplnené správne. Vyplnili mi ho na účtovnom, tak ako aj predtým. Kamarátovi už preplatok prišiel na účet a jediný rozdiel bol v tom, že on bol študent aj cez leto - tak som si myslel, že je problém v tom.
Kam by som sa mal obrátiť o preskúmanie problému? Priamo DÚ kam som DP odovzdal?
Naposledy upravil Buco09 : 05.06.13 at 17:43
Tweety A označil si v DP, že žiadaš o preplatok ?..... Bolo to treba aj tam priamo podpísať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Každý daňovník má nárok na vrátenie dane, ak mu v DP výjde preplatok. Či si študent, alebo nie - to s tým nič nemá.

    po doplnení: zo zákona mal byť vyplatený do 12. mája. takže sa treba obrátiť na DU - že čo je vo veci.
    Lenže - píšeš, že "na učtovnom" - takže je možné, že zamestnávateľ ti robil RZD (ročné zučtovanie dane)??? vtedy je to záležitosť zamestnávateľa
    takže treba si ujasniť: Robil si si sám DP (daňové priznanie) a podal si ho na DU (daňový úrad)? Alebo si požiadal zamestnávateľa o RZD ?
    Naposledy upravil Katy a R : 05.06.13 at 18:13
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    julysak A teraz bude klapec rozmýšľať čo mu ten zamestnávateľ urobil DU / DP / RZD / RTG / etc.

    btw
    Bacalár začína otázku : V júny = asi nebacaláril z gramatiky
    Katy a R len sa ty nemboj, určite sa zorientuje .. ale len kôli tebe som doplnila (v zátvorkách) je to OK?
    Buco09 Na účtovnom mi vyplnili DP v SW a vytlačili, aby som si ho nemusel sám ručne vyplňovať. Ja som ho len potom odniesol na DÚ.
    Ďakujem za rady, zájdem na DÚ.
    Tweety a podpísal si žiadosť o vrátenie ako som písala, asi nie, informuj sa na DÚ.
    Katy a R tak treba ísť na DU ... u nás zvykne správkyňa zavolať, upozorniť, ak dačo chýba v DP (treba prísť doplniť že ak by tam tú žiadosť a účet nedal) - je to divné ??
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vešteckú guľu tu nikto z nás nemá. Neuviedol si ani len výšku príjmov. Ak si podal DP, tak vieš, aký bol výsledok, či máš preplatok alebo nedoplatok na dani.

    Mám nárok na vrátenie dane po skončení štúdia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.