Zavrieť

Porady

majetok do spotreby

ahojte,

potrebovala by som poradit. živnostník automechanik si kúpil v roku 2005 sadu náradia beta v hodnote 49 000, chcela by som to dať do nákladov, pretože to je sada náradia, ale neviem či to mám uviesť do kolonky nákup tovaru alebo do réžie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    potocka
    ahojte,

    potrebovala by som poradit. živnostník automechanik si kúpil v roku 2005 sadu náradia beta v hodnote 49 000, chcela by som to dať do nákladov, pretože to je sada náradia, ale neviem či to mám uviesť do kolonky nákup tovaru alebo do réžie?
    Sadu by si mala zaradiť do odpisovej skupiny a odpisovať .Podľa ceny to nie je výdavkom OVZ .Výdavok premietneš vo forme ročného odpisu .

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    potocka
    ahojte,

    potrebovala by som poradit. živnostník automechanik si kúpil v roku 2005 sadu náradia beta v hodnote 49 000, chcela by som to dať do nákladov, pretože to je sada náradia, ale neviem či to mám uviesť do kolonky nákup tovaru alebo do réžie?
    Ono to je diskutabilné, i keď sa to dá jedno bez druhého používať, ale je rozdiel z pohľadu daňovej kontroly. I pri zostave nábytku, ktorá tvorí súvislý celok a kúpil si to na jednu faktúru sa táto účtuje ako majetok a odpisuje sa. Zažila som kontrolu kde nám práve takúto zostavu vyradili z nákladov i napriek tomu, že bola rozdelená v dvoch kanceláriach. Až po odvolaní a zdôvodnení tejto skutočnosti nám bola pokuta a dovyrubenie dane zrušené.
    Takže záleží len na pohľade daňovej kontroly, prípadne že túto sadu náradie budú používať rozdelenú napr. dve dielne. Alebo ak máš rozpis jednotlivých kusov náradia s ich jednotkovou cenou v tom prípade by to myslím bolo reálne.

    potocka je offline (nepripojený) potocka

    potocka
    tzn. že keď bude k fa priložený rozpis jednotlivých dielov spolu s cenami, že potom budem mocť dat sadu náradia do nákladov

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ondrejvla
    Ono to je diskutabilné, i keď sa to dá jedno bez druhého používať, ale je rozdiel z pohľadu daňovej kontroly. I pri zostave nábytku, ktorá tvorí súvislý celok a kúpil si to na jednu faktúru sa táto účtuje ako majetok a odpisuje sa. Zažila som kontrolu kde nám práve takúto zostavu vyradili z nákladov i napriek tomu, že bola rozdelená v dvoch kanceláriach. Až po odvolaní a zdôvodnení tejto skutočnosti nám bola pokuta a dovyrubenie dane zrušené.
    Takže záleží len na pohľade daňovej kontroly, prípadne že túto sadu náradie budú používať rozdelenú napr. dve dielne. Alebo ak máš rozpis jednotlivých kusov náradia s ich jednotkovou cenou v tom prípade by to myslím bolo reálne.
    Áno Vlastička súhlasím s Tebou , ale tieto sady náradia v kufríkoch sú drahé a väčšinou to predajcovia predávajú ako sadu náradia .

    Pokiaľ by malo každé náradie svoje pomenovanie a svoju jednotkovú cenu , tak by som uvažovala o výdavkoch ,ale inak nie .

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Zita5
    Áno Vlastička súhlasím s Tebou , ale tieto sady náradia v kufríkoch sú drahé a väčšinou to predajcovia predávajú ako sadu náradia .

    Pokiaľ by malo každé náradie svoje pomenovanie a svoju jednotkovú cenu , tak by som uvažovala o výdavkoch ,ale inak nie .
    Zitka súhlasím s tebou, to som aj vo svojej odpovedi podotkla :
    Alebo ak máš rozpis jednotlivých kusov náradia s ich jednotkovou cenou v tom prípade by to myslím bolo reálne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.