Zavrieť

Porady

Školenia stomatologov

Zamestnanci NZZ (konateľ-spoločník, zdravotná sestra) - stomatologickej ambulancie sa zúčastnia na školení, v rámci ktorého sa udeľujú kredity.

Na pozvánke sú zvýraznené nasledovné skutočnosti:

"Ak ste právnická osoba a máte s.r.o., prihlasujte sa na TSD ako fyzická osoba, člen SKZL a účastnícky poplatok zaplaťte zo súkromného účtu!"

"Sestrám môže byť platba zaplatená z podnikateľského účtu vášho lekára, resp. aj z účtu s.r.o., nakoľko je platba už s DPH!"

Ide o akciu, ktorú financuje s.r.o. z vlastných prostriedkov, t.j. nejde o úhradu výdavkov sponzorskými firmami, ktoré by mali vstupovať ako nepeňažný príjem do §8 ZoDP... A už vôbec mi nie je zrejmá odvolávka na DPH.

Ako si vysvetľujete vyššie uvedené upozornenia?!?
Naposledy upravil Stefan2005 : 07.06.13 at 07:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Stefan2005 Ide mi o súvislosť úhrady poplatku za školenie z účtu firemného, súkromného resp. náväznosť takejto úhrady na DPH... že školenie je službou, je mi známe, ale potom prečo je odvolávku na DPH iba u zdravotnej sestry, a u lekára nie ? ale hlavne o to, prečo to nemožno zaplatiť z účtu firemného, ak firma posiela svojich zamestnancov na školenie !!!
    Tweety Je to tam dosť popletené. Nežiadal si od nich vysvetlenie?

    Školenia stomatologov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.