Zavrieť

Porady

Predčasné ukončenie leasingu

Prosim Vás, vie nám niekto poradiť ohľadne predčasne ukončeného leasingu?
Leasingová zmluva uzavretá 30.9.2003
cena vozidla 460 000,-- Sk
leasingová cena 500 337,-- Sk
na splátkach uhradené 156 360,-- Sk
vozidlo odkúpil pôvodný nájomca /teda predčasne ukončil leasing/ 30.1.2005 za 311 068,-- Sk a nechal si ho v majetku, ďalej ho nepredal,
pri použití zrýchleného odpisovania nie je potrebné upravovať základ dane.
Potrebujeme poradiť čo v roku 2005 treba urobiť - zaevidovať do dlhodobého hmotného majetku, odpisovať - aký odpis uplatniť...
Ide o učtovanie v jednoduchom účtovníctve.

Veľmi pekne ďakujeme
Naposledy upravil milkam : 12.03.06 at 19:52 Dôvod: upresnenie textu
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
[quote=milkam]Prosim Vás, vie nám niekto poradiť ohľadne predčasne ukončeného leasingu?
Leasingová zmluva uzavretá 30.9.2003
cena vozidla 460 000,-- Sk
leasingová cena 500 337,-- Sk
na splátkach uhradené 156 360,-- Sk
vozidlo odkúpil pôvodný nájomca /teda predčasne ukončil leasing/ 30.1.2005 za 311 068,-- Sk
pri použití zrýchleného odpisovania nie je potrebné upravovať základ dane.
Potrebujeme poradiť čo v roku 2005 treba urobiť - zaevidovať do dlhodobého hmotného majetku, odpisovať - aký odpis uplatniť...
Ide o učtovanie v jednoduchom účtovníctve.

No neviem, možno sa mýlim ,ale predčasné ukončenie lízingu , je porušenie lízingovej zmluvy a tým pádom sa neuznávajú výdavky uplatňované aj za predchádzajúce obdobie platenia splátok .Treba navýšiť DZ.

Ak to nie je tak , tak ma určite opravia .Mýli ma to, že vozidlo odkúpil povodný nájomca .
0 0
bubibu bubibu

bubibu je offline (nepripojený) bubibu

Lízingová zmluva bola uzatvorená do 31.12.2003, preto sa na ňu vzťahuje zákon č.366/1999Z.z. o dani z príjmov.Nájomné sa uznáva do daňových výdavkov iba za podmienky, že kúpna cena nebude nižšia ako zostatková cena vypočítaná zo vstupnej ceny u prenajímateľa, ktorú by mala vec pri odpisovaní podľa §31 alebo §32zákona.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
A ako by ste riešili situáciu, keď konateľ odpredá časť leasovaného stroja, ktorý ešte nie je splatený? Ja viem, je to blbosť, ale práve takéto maľované blbosti vedia vymyslieť len "maľovaní" šéfovia. Stroj ešte nie je splatený, funguje aj bez tej súčiastky, a čo by ste ďalej riešili vy?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Nik z vás nemal podobný problém? Som veľmi zvedavá na váš názor.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ondrejvla
A ako by ste riešili situáciu, keď konateľ odpredá časť leasovaného stroja, ktorý ešte nie je splatený? Ja viem, je to blbosť, ale práve takéto maľované blbosti vedia vymyslieť len "maľovaní" šéfovia. Stroj ešte nie je splatený, funguje aj bez tej súčiastky, a čo by ste ďalej riešili vy?
Vlasti , skutočne som sa dobre zasmiala. No ja by som to nechala na "maľovaného šéfika " , nech si nesie zodpovednosť a zavrela by som obe oči , aby som sa nepozerala na ten stroj , ktorý pracuje bez súčiastky .

Totižto takýto ľudia si nevedia predstaviť , čo by sa asi mohlo stať , že by nezvládol platiť lízing, a stroj by mu bol odobratý ......... a čo na to lízingovka ?.......myslím a nie že myslím , som o tom presvedčená , že je to poškodenie majetku lízingovej spoločnosti a obohatenie sa na úkor druhého .Neviem aká sadzba podľa Trestného zákona môže byť .......
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zita5
Vlasti , skutočne som sa dobre zasmiala. No ja by som to nechala na "maľovaného šéfika " , nech si nesie zodpovednosť a zavrela by som obe oči , aby som sa nepozerala na ten stroj , ktorý pracuje bez súčiastky .

Totižto takýto ľudia si nevedia predstaviť , čo by sa asi mohlo stať , že by nezvládol platiť lízing, a stroj by mu bol odobratý ......... a čo na to lízingovka ?.......myslím a nie že myslím , som o tom presvedčená , že je to poškodenie majetku lízingovej spoločnosti a obohatenie sa na úkor druhého .Neviem aká sadzba podľa Trestného zákona môže byť .......
Zitka, ale lízingovka o tom vôbec nevie a stroj ide ďalej, funguje! On si proste predal časť zariadenia!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ondrejvla
Zitka, ale lízingovka o tom vôbec nevie a stroj ide ďalej, funguje! On si proste predal časť zariadenia!
Ale ja som to všetko pochopila .A čo máš robiť ....., tvár sa tak , ako keby bol stroj komplet aj so súčiastkou a lízing účtuj i nadaľej tak , ako si účtovala doteraz .Akú dobu ho už spláca .

Však to je hrozné ,čo už sa na tomto svete robí .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ondrejvla
Zitka, ale lízingovka o tom vôbec nevie a stroj ide ďalej, funguje! On si proste predal časť zariadenia!
Tomu sa hovorí šikula.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
A ako sa zaúčtuje tržba, za predanú súčiastku?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lenkak
A ako sa zaúčtuje tržba, za predanú súčiastku?
Jemu do kešeni.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lenkak
A ako sa zaúčtuje tržba, za predanú súčiastku?
Príjem OVZ - iný, pretože tovar to nie je , služba to nie je , výrobok to nie je - a čo iné .On by mal mať zvlášť kolonku na predaj súčiastok .......
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Príjem OVZ - iný - prosím Ťa účet??
311/343,6xx
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lenkak
Príjem OVZ - iný - prosím Ťa účet??
311/343,6xx
Leni ja nie som podvojné , ja jednoduché ......
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
A ako sa zaúčtuje tržba, za predanú súčiastku?
Lenka, asi len tržba za predaj prebytkov skladu! Nikde inde to nemáme, sklad je vysúhlasený, inventúra prebehla, ako predaj majetku to samozrejme nemôže byť, tak si to naúčtujme, že nám Ježiško priniesol náhradný diel, ktorý sme potom predali...
Je to paradox, ja viem, ale inak sa to asi vyriešiť nedá, len ako prebytok.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ondrejvla
Lenka, asi len tržba za predaj prebytkov skladu! Nikde inde to nemáme, sklad je vysúhlasený, inventúra prebehla, ako predaj majetku to samozrejme nemôže byť, tak si to naúčtujme, že nám Ježiško priniesol náhradný diel, ktorý sme potom predali...
Je to para
dox, ja viem, ale inak sa to asi vyriešiť nedá, len ako prebytok.
Vlasti a má on ešte nejaké strojné zariadenia , pretože niekedy sú k stroju aj navyše dielce , ktoré by normálnym spôsobom mohol predať .Nemyslím teraz ten inkriminovaný stroj ... ale niečo iné ..... z čoho by mohol vykázať predaj.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
sú k stroju aj navyše dielce - sú dielce, je ich viacej.
Ale všetky uvedené v leasingovej zmluve
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ešte je v evidencii iný stroj, len nemá také súčiastky.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zita5
Leni ja nie som podvojné , ja jednoduché ......
Zas mám smolu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lenkak
Zas mám smolu.
Dobre neplač , akceptuješ 642 - tržby z predaja materiálu
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zatiaľ to mám aj ja takto.
Ale čo s 542 - mám zabudnúť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať