Zavrieť

Porady

nevyfakturovaná dodávka

Dobrý deň,
poprosím o radu. Teraz robím daňové priznanie za rok 2012 pre jednu firmu. Došli zahraničné faktúry za prepravu: dátum dodania 27.12.2012 , vystavené 15.01.2013. Do DPH som dala za rok 2012, teda 4.Q.2012. Teraz mám otázku, ak sú vystavené až v roku 2013, mám prepravu zaúčtovať ako nevyfakturované služby? neviem kedy došli faktúry, a treba použiť aj kurz, keďže sú v zahraničnej mene.... ako by to bolo najsprávnejšie?
ďakujem
Naposledy upravil Dav : 10.06.13 at 17:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Normálne zaúčtuj do roku 2012. Kurz podľa smernice, aký sa používa , ja mám uvedené dátum dodania, t.j. v tvojom prípade kurz pre 27.12. z 24.12 2012. Aj pri robení ročnej závierky treba mať v smernici uvedené, ktoré doklady budú účtované do roku 2013, a ktoré do nasledujúceho roku. Tiež aj to, že doklady doručené do dátumu (určí si firma) budú účtované na normálne a doklady doručené po tomto dátume budú účtované ako nevyfakturované dodávky.

    nevyfakturovaná dodávka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.