Zavrieť

Porady

Zdravotné poistenie z dividend.

Podľa informácií zo zdravotnej poisťovne mám povinnosť platiť poistné z dividend v rámci ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2012. Ročné zúčtovanie sa podáva do 31.03.2013. Oznámenie o výplate dividend za rok 2012 mi prišlo 27.5.2013, teda o 2 mesiace neskôr. Ako je potom možné toto poistenie zaplatiť, keď do konca marca ani netuším, či dividendy vôbec budú?
watercut Poistenci, ktorí mali v roku 2012 vyplatené dividendy majú povinnosť oznámiť tieto príjmy do 31.07.2013.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Podstatný je skutočný dátum ich vyplatenia, ten bol ?
    masa_sk Ten bol v priebehu niekoľkých dní, neviem presne. Nevyplácajú sa automaticky, len sa posiela oznámenie, že si ich môžem vyzdvihnúť. To musím osobne, mám na to v podstate neobmedzené obdobie.
    Ak teda tomu dobre rozumiem, ak si ich vyzdvihnem v roku 2013, sú predmetom ročného zúčtovania za rok 2013, ktoré budem podávať do konca marca 2014? Ak si ich vyzdvihnem o 2 roky, tak až potom zaplatím aj poistenie? (ak sa ešte bude platiť :-)).
    Tweety Áno, tak.

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    Ak si napríklad dostal vyplatený podiel na zisku za rok 2012, odvody z neho zaplatíš až pri ročnom zúčtovaní zdravotného poistného v roku 2014. Je to preto, lebo podiely na zisku za rok 2012 sa budú vyplácať v roku 2013 a ročné zúčtovanie zdravotných odvodov za rok 2013 sa bude robiť v roku 2014.
    masa_sk ...a mám novú informáciu z poisťovne - podľa zákona nie je potrebné predkladať informáciu o vyplatených dividendách, ktoré nedosahujú zákonom stanovenú výšku (tuším 393 EUR). Takže problém mám vyriešený :-).

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    inak predsa platí, že dividendy vyplatené v roku 2012 bola povinnosť pre prijímateľa si ich nahlásiť do 31 05 2013 do príslušnej ZP.......
    inak Masa_sk, predsa si mal fyzicky vyplatené dividendy? alebo?
    masa_sk O povinnosti nahlasovať dividendy do ZP veru neviem. Hm, aj časovo je tam minimálny priestor - doslova pár dní. Keď oznámenie o vyplácaní dividend chodí v priebehu mája (je to len oznámenie, nie vyplatenie), to si môžem nohy dolámať a stihnúť to nahlásiť ZP. Fyzicky si ich môžem vyzdvihnúť kedykoľvek v priebehu roka.
    Mila123 Masa, nepochopili sme sa? príjem dividend je vyplatený kedy? a za ktorý rok?

    Zdravotné poistenie z dividend.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.