Zavrieť

Porady

Zdravotná starostlivosť v súkromnom centre do nákladov?

Ahojte,

ak si konateľ/spoločník jednoosobovej sro (bez pracovnoprávneho vzťahu) zaplatí zdravotnú starostlivosť v nejakom zo súkromnych centier (Procare apod...), dá sa to nejakým spôsobom dostať do daňových nákladov?

Prípadne, aby sa takáto starostlivosť zaplatila zamestnancovi bol by to pre firmu daňový náklad?

Dakujem,

Zuzana
veronikasad Zuzka, ak nie je zamestnancom, ako daňový výdavok ti to pri kontrole neprejde. U zamestnanca by to bolo možné - pri dostatočnej tvorbe - zo sociálneho fondu.
zk24 dakujem krásne. Rada by som dala bod, alebo označila dobrú odpoved, ale som tu na porade po par tyzdnoch a ja som hladala 20 minut len kde pridať otázku... hrozaaaaaaaaaaaaaa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Ak by šlo povinné preventívne zdravotné prehliadky v zmysle osobitného predpisu (napr. zákon č. 355/2007 Z. z.), bolo by to možné uznať daňové výdavky, ak by to absolvoval aj súkromnom zdravotníckom zariadení.
    Tieto výdavky firmy sa u zamesntnanca nezdaňujú (nie sú predmetom dane z príjmov). Tzv. dobrovoľné plnenia - benefity - napr. nadštandartná zdravotná starostlivosť sú však nepeňažným príjmom (pokiaľ ich hradí firma) a zdaňujú sa.

    Zdravotná starostlivosť v súkromnom centre do nákladov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.