Zavrieť

Porady

Čím sa preukážem napr. na pošte iných úradoch, že som predsedom o.z. a možem v jeho mene i konať, t.j. preberať poštu, ktorá je inak určená o.z, ako PO.

Bol som na pošte, pretože mi prišlo DIČ a nemohol som to prebrať len na základe môjho OP, pretože zásielka bola určená právnickej osobe, a to o.z. Chcel by som sa Vás opýtať, čím sa preukazujete pri podobnej agende na úradoch, pošte atp.
Zápisnicou, výpisom z registru o.z ??
​Vopred ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil Dav : 28.06.13 at 17:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ako splnomocním svojho zamestnanca, aby preberal zásielky určené našej firme?
    Vyplňte Žiadosť o doplnkové a dispozičné služby, ktorú podpíše osoba oprávnená konať v mene vašej firmy a odovzdajte ju na ktorejkoľvek pošte. K žiadosti priložte originál výpisu z Obchodného alebo Živnostenského registra, prípadne kópiu overenú notárom alebo výpis z internetu, ktorý nesmie byť starší ako 14 dní. Vybavením splnomocnenia na pošte môžete poveriť aj ktorúkoľvek osobu, ktorej meno a údaj o doklade totožnosti sa uvádzajú v žiadosti. Cena za službu je uvedená v Tarife.
    http://www.posta.sk/sluzby/faq-casto-kladene-otazky

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Statutar sa preukazuje stanovami o.z., na ktorých je potvrdená registrácia na MV SR (§ 9 ods.1 zakona c. 83/1990)

    Na poste moze statutar vybavit splnomocnenie na preberanie zasielok - ci uz na svoju osobu alebo na ine osoby.
    tesi1412 ale platí to len v prípade , ked v Stanovách máte uvedené meno štatutárneho zástupcu.....Stanovami preukazuje len legálnosť o.z , že je zaregistrované.....nie Vašu pozíciu v o.z.

    tesi1412 je offline (nepripojený) tesi1412

    tesi1412
    Dobrý deň, najlepšie je zobrať si menovací dekrét / keď ho máte /, prípadne zápisnicu zo zasadnutia správnej rady, kde ste boli zvolený za štatutárneho zástupcu o.z., ja mávam tento istý problém, pretože v Stanovách nemáme uvedené mená funkcionárov...najlepšie je si vybaviť na základe tohoto dokladu-MD, Stanovy alebo Zápisnica žltú kartu na pošte = žiadosť o dispozičné a doplnkové služby....

    upchpp je offline (nepripojený) upchpp

    upchpp
    ja vždy z internetu vytlačím výpis z registra občianskych združení....síce nepochopím, tam nie je meno predsedu ale stačí im to...

    Čím sa preukážem napr. na pošte iných úradoch, že som predsedom o.z. a možem v jeho mene i konať, t.j. preberať poštu, ktorá je inak určená o.z, ako PO.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.