Zavrieť

Porady

Uctovanie lizingu

Dobry den, chcem sa opytat ohladom lizimgu. Podnikatel si kupil fotoaparat na lizing. je mozne aby si odpisal hned dph? Tu som citala, ze sa to opisuje postupne so splatkami. A ako sa učtuje taky lizing? Vopred dakuje. A este sa chcem opatat ako sa zaraduje v jednoducho uctovníctve majetok do užívania.
3 komentárov     zbaliť
Tweety Ak použiješ vyhľadávač, odpovede nájdeš, lízing je tu riešený mnohokrát.
daniela_k. Hľadala som už 3 dni a našla som len, že odpočet dph sa robí mesačne. Podnikateľ chce aby mu dph vratili naraz v mesiaci kedy ho kupovel. Je to možné?
Marek Szász A ide skutočne o lízing? Finančný lízing musí byť na základe zmluvy o prenájme hnuteľnej veci s právom jej odkúpenia. Operatívny lízing je len čistý prenájom. Mohlo ísť aj na nákup na splátky resp. úver.... Aký typ zmluvy je podpísaný?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Pri leasingu sa odpočet DPH robí z prvej zvýšenej splátky a potom mesačne podľa splátkového kalendára. DPH sa dá naraz odpísať iba pri úvere.
    daniela_k. Ďakujem pekne za odpovede. Chcem sa opytať ešte ohľadom toho majetku. Pride mi FA napr. za notebook. Fa zaučtuje a uhradim ju. Majetok dam na kartu majetku. Robim to správne. Čitala som tu, že zaradenie majetku do užívania sa robí cez cez ID.
    cacka Môžeš zaradiť aj priamo účtovaním na faktúre a môžeš aj cez ID.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.